Hlavní navigace

Bývalá vedoucí výzkumného oddělení Novy promluvila o svém vyhazovu

26. 9. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
26. 9. 2011

Renata Týmová, která do 16. září vykonávala pozici šéfky výzkumného oddělení televize Nova, promluvila v rozhovoru pro server Mediář.cz o svém propuštění. To proběhlo poté, co se měla zúčastnit konečného hlasování o vítězi soutěže na nového poskytovatele peoplemetrového měření a jednat údajně v rozporu s postojem Novy. Novým poskytovatelem dat o sledovanosti se nakonec má stát opět společnost Mediaresearch, která již data poskytuje nyní.

K TÉMATU: Nova vyměnila svoje lidi v komisi na výběr provozovatele peoplemetrů

Žádost o vzdání se členství v hodnotící komisi Asociace televizní organizací (ATO) si Týmová musela převzít v pátek 16. září doma z důvodu rodinné záležitosti. V rozhovoru však uvedla, že si nebyla vědoma toho, že by jednala v rozporu s právními předpisy. V poledne mi řekli, že jednatelé CET 21 ve mne ztratili důvěru, konstatovala dnes již bývalá šéfka výzkumu Novy. Během zasedání metodologické komise, která se konala 9. září, měla být údajně napadána i role generálního ředitele, jehož se Týmová nezastala.

ČTĚTE TAKÉ: Nova odmítá, že by ovlivňovala tendr na nového provozovatele peoplemetrů

WT100

Renata Týmová se v otevřeném rozhovoru pro Mediář dále brání, že o postoji ostatních členů ATO k jednotlivým uchazečům o tendr generálního ředitele informovala, a to nejen písmeně, ale také ústně. Komise zasedala v pátek 9. září, zápis jsem vedení předala obratem po rozeslání finální verze zápisu, a to v úterý 13. září, konstatovala Týmová. I přesto však jednatelé CET 21 vyslovili šéfce výzkumu nedůvěru a požadovali její rezignaci a ATO i Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR). Týmová sice přiznala, že Jan Andruško (šéf TV Nova, pozn. red.) byl na zasedání komise kritizován, nicméně zástupci této stanice se výtek nezúčastnili.

Hodnotící komise ATO sice vybrala za nejlepší nabídku na provozování peoplemetrů po roce 2013 společnost Mediaresearch, její verdikt je ale pouze doporučením samotné ATO. Ta zatím výsledek soutěže nepotvrdila a ani s Mediaresearch nepodepsala novou smlouvu. Členové ATO totiž musí jednat ve shodě a bez souhlasu všech není možné vítěze vyhlásit. Proti doporučení hodnotící komise se postavila televize Nova, která vyhlášení vítěze blokuje.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).