Hlavní navigace

Veletrh IFA skončil úspěšně. Je prý obrovským krokem do nové doby

9. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
9. 9. 2010

Pořadatelé největšího evropského veletrhu spotřební elektroniky IFA, který včera skončil v německém Berlíně, si jeho padesátý ročník velmi pochvalují. Návštěvníci mohli navštívit výstavní plochu o celkové velikosti přes 134 tisíc metrů čtverečních, což je nárůst oproti minulému ročníku o 11 %, a seznámit se s produkty celkem 1423 vystavovatelů. Na IFU dorazilo rekordních 235 tisíc návštěvníků, z nichž 125 tisíc bylo z řad odborné veřejnosti. I to je nárůst oproti minulému stavu o pět procent.

K TÉMATU: Exkluzivně: veletrh IFA 2010 Berlín

Spolková kancléřka Angela Merkelová již při zahájeni veletrhu konstatovala, že je třeba být na padesátý ročník hrdý. IFA se koná již 86 let a stále zůstává mladistvou, uvedla Merkelová. Pořadatelé si především pochválili to, že šlo nejen o ukázku inovace v oblasti spotřební elektroniky a domácích spotřebičů, ale veletrh ukázal velkou míru inovace, která dává tušit, že budoucnost by pro nás měla být jednodušší. Jeden z účastníků dokonce konstatoval, že ve všech oblastech byla předčena jeho očekávání. Návštěvníci byli fascinování velikostí akce a širokou škálou nabízených produktů, uvedl provozní ředitel Výstaviště Berlín Christian Göke.

ebf - partner 1

ČTĚTE TAKÉ: IFA 2010: Co nového přinesly divákům značky Grundig, Panasonic a Philips

Ředitel veletrhu IFA Jens Heithecker si pochválil účast zahraničních novinářů, kterých bylo akreditováno 1877 (mezi nimi byl pochopitelně i DigiZone.cz). Veletrh představil také celou řadu novinek. Ve světové premiéře zde byl představen například tablet společnosti Samsung s názvem Galaxy Tab, který má být odpovědí na iPad od Applu, domácí kino společnosti Philips s obrazovým formátem 21:9 a řada dalších produktů. IFA si na letošním jubilejním padesátém ročníku vytyčila především dva body – masové představení 3D zobrazovačů a šetrnost produktů vůči životnímu prostředí. Další ročník veletrhu se koná opět za rok, a to v době od 2. do 7. září.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).