Hlavní navigace

Veletrh IFA: Standard DVB-T2 je vyzrálý a v Německu plně obchodovatelný

4. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Německo se může stát další zemí, kde se v následujících letech začne vysílat ve standardu DVB-T2. Závěrečná zpráva k pilotnímu vysílání však ještě potřebuje politickou podporu.

31. srpna byly na jedné z tiskových konferencí pořádaných v rámci veletrhu IFA prezentovány výsledky pilotního vysílání ve standardu DVB-T2, které probíhalo na severu Německa. Podíleli se na něm telekomunikační operátor Media Broadcast i komerční vysílatelé Mediengrupe RTL a ProSiebenSat.1 a také veřejnoprávní ZDF a NDR. Dokument má mimo jiné nastínit to, jakým směrem by se mělo Německo v oblasti zavádění standardu terestrické televize druhé generace vydat.

Cloud23

NEPŘEHLÉDNĚTE: Spolupracovník DigiZone.cz píše ministrovi Kubovi: urychlete zavádění DVB-T2!

Nejdůležitějším sdělením závěrečné studie je fakt, že DVB-T2 by byl jako standard plně technicky vyzrály a tím pádem i obchodovatelný. Studie uvažuje pro implementaci nového standardu v Německu tři scénáře. První možností je šíření sedmi až osmi kanálů ve standardním rozlišení, druhý model by byl stejný počet programů plus vyhrazení kapacity sloužící pro mobilní zařízení, třetí pak počítá s třemi až čtyřmi HD kanály. K zavedení DVB-T2 v Německu je důležité, aby dokument dostal politickou podporu. DVB-T a DVB-T2 by vedle sebe vysílaly určitou dobu souběžně.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).