Hlavní navigace

Velká Británie chce regulovat video na internetu

16. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 6. 2008

Britský sekretář pro kulturu a média Andy Burnham chce regulovat video na internetu. Pokud shlédne videonahrávku na internetu více než jeden milion diváků, je to podle Burnhama velmi blízké televiznímu vysílání a mělo by to proto podléhat stejné regulaci jako televizní vysílání. Videonahrávky umístěné na internetu by měly být například označeny, pokud obsahují násilí nebo pornografii.

Burnham také odmítá uvolnění podmínek pro použití tzv. product placementu v televizním vysílání. Komerční vysilatel ITV žádal, aby vláda umožnila použít umisťování výrobků do vysílání jako jednu z forem reklamy. Burnham se povolení product placementu brání tvrzením že by se mohlo stát, že divák nerozezná reklamu od ostatních pořadů.

BRAND

Evropská unie přijala letos v únoru Směrnici Evropského parlamentu a Rady 2007/65/ES, která si upravuje nejen regulaci televizního vysílání šířeného prostřednictvím internetu a nelineárních služeb poskytujících uživatelům katalogy videí, ale právě i product placement. Ten směrnice, kterou musí Velká Británie jako člen Evropské unie do svého právního řádu implementovat, povoluje. Zároveň ale směrnice dovoluje, aby si státy samy rozhodly, nakolik product placement povolí.

Zdroj: Rapid TV News

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).