Hlavní navigace

Velké norské weby proti Internet Exploreru 6

Jiří Macich ml.

Provozovatelé některých velkých norských webových stránek vytáhli do boje s prohlížečem Internet Explorer 6 od Microsoftu. Jeho uživatelům na svých webech zobrazují upozornění, ve kterém je vybízejí k aktualizaci prohlížeče. Eventuálně se mají s tímto požadavkem obrátit na administrátora. Do informativní kampaně se zapojily dva velké norské zpravodajské servery. S s nimi pak toto upozornění zobrazují i lokální vyhledávače, poskytovatelé internetového připojení a tamní internetová verze Zlatých…

Provozovatelé některých velkých norských webových stránek vytáhli do boje s prohlížečem Internet Explorer 6 od Microsoftu. Jeho uživatelům na svých webech zobrazují upozornění, ve kterém je vybízejí k aktualizaci prohlížeče. Eventuálně se mají s tímto požadavkem obrátit na administrátora. Do informativní kampaně se zapojily dva velké norské zpravodajské servery. S s nimi pak toto upozornění zobrazují i lokální vyhledávače, poskytovatelé internetového připojení a tamní internetová verze Zlatých stránek. K podpoře akce se hlásí i Microsoft.

Internet Explorer 6 je díky integraci do velmi rozšířených Windows XP stále jedním z vůbec nejrozšířenějších prohlížečů, přestože na tom po technické a bezpečnostní stránce není příliš dobře. Internet Explorer 7 je k dispozici již od roku 2006 a Microsoft jej šířil i jako kritickou aktualizaci. Stále však má podle Net Applications jeho předchůdce podíl 19,21 procenta na trhu. U nás si Internet Explorer 6 podle Navrcholu.cz drží třetí příčku za Internet Explorerem 7 a Mozilla Firefoxem 3. (The Register)

Našli jste v článku chybu?