Hlavní navigace

Velké Radě se nelíbí způsob přípravy zákona o digitalizaci rozhlasu

15. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
15. 7. 2008

Způsob, jakým vzniká návrh zákona, podle něhož by měl stát postupovat při přechodu na zemské digitální rozhlasové vysílání, se nelíbí Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Rada preferuje, aby úprava mediálního zákona byla uskutečněna cestou vládního návrhu v řádném legislativním procesu, uvedli radní v dnešní tiskové zprávě, která je dodatkem ke zprávě z jejich posledního zasedání v uplynulém týdnu.

K TÉMATU: Komerční rádia chtějí garanci analogových licencí do roku 2020

KL24

Podle radních by některá navrhovaná ustanovení v zákonu mohla vážně narušit pluralitu rozhlasového vysílání. Radním se například nelíbí, že by celoplošné rozhlasové stanice mohly vysílat odpojované regionální zpravodajství a reklamní bloky a naopak regionální rádia spojená do programových sítí zařazovala část společného programu a společné, celoplošné reklamní bloky.

Návrh zákona sice navenek řeší otázku digitalizace rozhlasového vysílání, hlavní hráči na rozhlasovém trhu ale chtějí jeho prostřednictvím zlegalizovat dlouholetou praxi, kdy celoplošná rádia používají regionálně odpojovanou reklamu a regionální programové sítě vysílají části programu celoplošně.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).