Hlavní navigace

Velkolepé století s „Onurem“ na Markíze pohořelo. Přesouvá ho na TV Doma

29. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 12. 2011

Slovenská komerční televize Markíza stahuje z vysílání turecký seriál Velkolepé století (na Slovensku uvedený pod názvem Sultán), který se snažil navázat na úspěch Tisíce a jedné noci. V Česku divákům nabízí tento nový kousek digitální stanice TV Barrandov prozatím s průměrnými čísly. O stažení seriálu informoval server Mediálne.sk, jenž si všiml lišty na tamní televizní jedničce, která referovala diváky o změně programu.

ebf - témata 1

K TÉMATU: „Onurovo“ Velkolepé století na Barrandově uspělo, a pak kleslo

Sultán má se seriálem Tisíc a jedna noc společného jeho hlavního představitele, kterým je herec Halit Ergenç. Zatímco druhé jmenované televizní dílo slavilo u našich východních sousedů úspěchy, v Česku se mu příliš nedařilo a v podstatě propadlo. Nešlo sice o nízkou sledovanost, čísla s ním měla Nova dobrá, ale prohrou pro ni bylo to, že ho sledovali především diváci starší, kteří nebyli z pohledu inzerentů příliš atraktivní. Markíza však nestahuje z vysílání Sultána úplně. Pouze ho přesouvá na sesterskou TV Doma, kde se má objevit o víkendu popoledni.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).