Hlavní navigace

Venezuela připojí Kubu k vysokorychlostnímu Internetu

19. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Telecomunicaciones Gran Caribe, společná kubánsko-venezuelská telekomunikační společnost, položí na dno Karibiku téměř tisíc mil dlouhý optický kabel. Podle plánů by měl být celý projekt hotový do června. Nový podmořský kabel umožní ostrovnímu státu razantně zvýšit rychlost přenosu dat a to o dalších 640 Gb/s, přitom v současné době má Kuba celkově k dispozici přibližně třítisíckrát nižší rychlost. Kvůli embargu Spojených států, které Kubě neumožňuje se připojit k již existujícím optickým…

Telecomunicaciones Gran Caribe, společná kubánsko-venezuelská telekomunikační společnost, položí na dno Karibiku téměř tisíc mil dlouhý optický kabel. Podle plánů by měl být celý projekt hotový do června. Nový podmořský kabel umožní ostrovnímu státu razantně zvýšit rychlost přenosu dat a to o dalších 640 Gb/s, přitom v současné době má Kuba celkově k dispozici přibližně třítisíckrát nižší rychlost.

Kvůli embargu Spojených států, které Kubě neumožňuje se připojit k již existujícím optickým trasám v Mexickém zálivu a Karibiku, je Kuba odkázána hlavně na drahé a pomalé satelitní připojení. To je přitom k dispozici hlavně úředníkům, státním společnostem či vysokým školám.

Ani po uvedení nového kabelového spojení do provozu, nemohou obyčejní Kubánci počítat s tím, že by došlo k razantnímu rozšíření internetového připojení i do domácností. Kubánští představitelé sice hovoří o finančních a technických problémech. Ve skutečnosti je ale zřejmé, že není v zájmu samotného vládnoucího režimu otevřít cestu k Internetu i obyčejným Kubáncům, domnívá se Martin Vyleťal, redaktor serveru Lupa.cz.

Zdroj: Reuters

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).