Hlavní navigace

Verbatim nad disketami ještě hůl neláme

4. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nedávno jsme vás informovali, že Sony nebude od příštího roku vyrábět 3,5" diskety už ani pro japonský trh. Některá média tuto zprávu tlumočila jako definitivní konec disket. Verbatim to ale s disketami zatím tak černě nevidí. Podle jeho analýzy se ještě v loňském roce prodalo v Evropě okolo 50 milionů disketových jednotek a v České republice se prodá 150 000 disket za čtvrt roku. Verbatim tedy bude nadále diskety dodávat.

Nedávno jsme vás informovali, že Sony nebude od příštího roku vyrábět 3,5" diskety už ani pro japonský trh. Některá média tuto zprávu tlumočila jako definitivní konec disket. Verbatim to ale s disketami zatím tak černě nevidí. Podle jeho analýzy se ještě v loňském roce prodalo v Evropě okolo 50 milionů disketových jednotek a v České republice se prodá 150 000 disket za čtvrt roku. Verbatim tedy bude nadále diskety dodávat.

I v roce 2010 nachází floppy disk široké spektrum použití, zejména proto, že na něj snadno uložíte malý objem dat a je levný. Obrovská instalovaná báze floppy disků znamená, že toto úložné médium je stále využíváno jak v domácí, tak i profesionální sféře, včetně státní správy i výrobního průmyslu. Poptávka po něm je proto stabilní, uvedla firma v tiskové zprávě.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.