Hlavní navigace

Veřejnoprávní program ČT 4 dnes slaví čtvrté narozeniny

10. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
10. 2. 2010

Přesně před čtyřmi lety, 10. února 2006 v 9 hodin ráno, zahájil vysílání sportovní kanál ČT 4, tehdy ještě s dodatkem Sport. Stalo se tak symbolicky se stále ještě posledními zimními olympijskými hrami v italském Turíně. Diváky tehdy ve vysílání přivítali sportovní redaktoři Jakub Bažant a Vojtěch Bernatský, následně proběhlo přepojení do dějiště XX. Zimních olympijských her.

Za období čtyř let se stanice stala mezi diváky stálicí a podle posledních výsledků sledovanosti má tzv. share přibližně od 1,5 do 2 %. Nejvyšší sledovanosti dosáhl kanál v loňském roce ve 34. týdnu, kdy se dostal na hodnotu 3,48 %. Podle mluvčího ČT Ladislava Štichy se veřejnoprávní televize konkurence neobává, protože program Čtyřky není postaven jen na několika většinových sportech, ale i těch menších, které by divák na ostatních obrazovkách hledal jen stěží. Do letošního roku vstupuje ČT 4 s jednou novinkou, od 13. února si vyzkouší na pozici ČT HD vysílání ve vysokém rozlišení.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).