Hlavní navigace

Věštcům se v Česku daří, a to i na televizních obrazovkách

1. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

1. 12. 2009

Věštcům se v době ekonomické krize daří. Objevují se nejen na telefonních linkách, které jsou zpoplatněny částkou několika desítek korun za minutu, ale také televizních obrazovkách. U nás dostávají prostor např. v noci na Primě a Barrandově. Na druhé jmenované stanici dokonce i odpoledne od třinácté hodiny. Právě tomuto fenoménu se věnovala dnešní krátká diskuse ve Studiu 6 na ČT 24.

KL22_nominace

Myslím si, že v době nejistoty, kterou moderní doba nabízí, hledají lidé pomocnou ruku a jistotu a klasické instituce jako rodina, přátelé, případně psycholog už nestačí a hledají další verzi, která by jim řekla něco nového, uvedl novinář Jan Brabec z Respektu. Věštění se stává právě velkým businessem pro zahraniční firmy. Jedna z nich si najala i známou kartářku Marcelu Košanovou, která věští na jedné z našich komerčních stanic. Ta popsala, jak organizace takového vysílání vypadá.

Je to stejný business jako tady. Jdete do práce nebo do studia, kde si odvedete svou práci v přímém přenosu, a potom jdete zpět, popsala Košanová, která pravidelně cestuje do Maďarska, odkud se věštění vysílá i pro další země. O tyto služby je velký zájem. Berme to jako linku SOS. Nemusíte se objednávat a nikam jezdit a stačí jen zvednout telefon. V podstatě zaplatíte stejnou částku jako u věštce a navíc ušetříte spoustu času, dodala známá česká věštkyně. Důrazně však popřela, že by se tyto hovory protahovaly, a pokud to někdo tvrdí, je dle jejích slov trouba.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.