Hlavní navigace

Většina IT specialistů Windows 7 letos nenainstaluje

Martin Vyleťal

Podle nedávno zveřejněných výsledků průzkumu mezi IT profesionály se zdá, že nový operační systém z dílny Microsoftu, který by se měl začít prodávat v druhé polovině října, to nebude mít ze začátku příliš jednoduché. Důvodem může být současná ekonomická recese, která nutí firmy setřit na IT. 60 procent „ajťáků“ z malých, středních a velkých podniků nemá v současné době žádné plány související s přechodem na nový operační systém. Pětatřicet procent přiznává, že Windows 7 se v jejich firemních…

Podle nedávno zveřejněných výsledků průzkumu mezi IT profesionály se zdá, že nový operační systém z dílny Microsoftu, který by se měl začít prodávat v druhé polovině října, to nebude mít ze začátku příliš jednoduché. Důvodem může být současná ekonomická recese, která nutí firmy setřit na IT. 60 procent „ajťáků“ z malých, středních a velkých podniků nemá v současné době žádné plány související s přechodem na nový operační systém. Pětatřicet procent přiznává, že Windows 7 se v jejich firemních sítích objeví pravděpodobně až na konci roku 2010. Mezi hlavní problémy, které instalování nových Windows zbrzdí, patří podle názoru IT odborníků zejména časová a finanční náročnost, kompatibilita s existujícími aplikacemi nebo jednoduše neochota upgradovat, vycházející z předpokladu ekonomické úspory.(The Register)

Našli jste v článku chybu?
14. 7. 2009 10:14
uživatel si přál zůstat v anonymitě
sedmicky jsou jen poradnej SP pro visty..
13. 7. 2009 21:07
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Teda nevim, ale "IT specialista" a "instalovat betu" to mi tak nejak z principu nejde dohromady a to ze M$ vydava vzdy betu se prece vseobecne vi. Nejdriv o tom ma vubec smyslu uvazovat tak rok po uvedeni/prvnim SP. Ekonomicky duvody s tim pak moc spolecnyho nemaj.