Hlavní navigace

Většina lidí na Českobudějovicku se o DVB-T dozvěděla z televize

8. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

8. 12. 2008

UVNITŘ GRAF Naprostá většina obyvatel Jihočeského kraje se dozvěděla o zářijovém vypínání analogového vysílání programu ČT 2 z vysílače Kleť a spouštění digitálního multiplexu 1 na stejném vysílacím kanálu z televize. Vyplývá to z průzkumu, který během prvních tří říjnových týdnů v regionu provedly společnosti Mediaresearch a STEM/MARK.

O změnách v televizním vysílání na Českobudějovicku se nejčastěji lidé dozvěděli v televizi (79 %) a v tisku (53 %), televizi zároveň považuje více než polovina lidí za klíčový zdroj této informace (55 %). Necelá třetina lidí tuto informaci zaznamenala také v rádiu (32 %) a od známých (31 %). Členové rodiny (26 %) či internet (25 %) byly zdrojem informací pro čtvrtinu lidí, sdělil Jan Mazal ze společnosti Mediaresearch.

Považujete informovanost o změnách v TV vysílání za dostatečnou? (Zdroj: ATO – Mediaresearch, STEM/MARK, Digitalizace Českobudějovicko 11/2008)

Z konkrétních televizních stanic k informovanosti o vypínání analogového vysílání přispěla nejvíce sama ČT 2 vysíláním varovného piktogramu a doplňující lišty. Tato informace byla klíčová pro 28 % diváků, a zaznamenalo ji až 55 % všech dotázaných. Jiným způsobem se o změně vysílání dozvědělo na ČT 54 % lidí, na Nově 13 % a na Primě 7 %, dodává Mazal.

KL22_nominace

Více než tři čtvrtiny lidí na Českobudějovicku, konkrétně 77 %, považují informovanost o změnách v televizním vysílání za dostatečnou. Necelá desetina si myslí, že informovanost byla spíše nedostatečná (9 %), pouze1 % lidí považuje informovanost za zcela nedostatečnou, stejná část na to nemá názor. Žádné změny nezaznamenalo 11 % lidí.

Přibližnou představu o digitálním vysílání na Českobudějovicku má nyní 44 % lidí, jasnou představu, o co se jedná, mají necelé dvě pětiny lidí (37 %). Necelá pětina lidí o pojmu sice slyšela, ale neví, o co se jedná a jen 1 % o digitálním televizním vysílání nikdy neslyšelo.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.