Hlavní navigace

Většina lidí nemá možnost využít mobilní televizi

15. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
15. 10. 2008

Zpravodajská agentura ČTK dnes s odvoláním na společnost Mediaresearch zveřejnila průzkum, ze kterého vyplývá, že 61 % lidí ví o tom, že by prostřednictvím mobilního telefonu mohlo přijímat digitální televizi, ale této možnosti využívá pouze jediné procento. Zároveň však průzkum dodává, že ještě 7 % se teprve chystá službu vyzkoušet. Stále je však také hodně těch, kteří nemají pro příjem DVB-T nebo DVB-H vhodný mobilní telefon. Obecně odmítavý postoj k této službě má necelá třetina lidí.

DT 23

K TÉMATU: Průzkum: Placená mobilní televize DVB-H má namále, nikdo ji nechce

Průzkum dále uvádí, že lidé by nejvíce uvítali možnost sledovat zpravodajské pořady. Pro tuto možnost se vyjádřilo plných 60 % respondentů. Poměrně velkému zájmu by se těšily i zábavné a hudební pořady, které by si nenechaly ujít v obou případech více než dvě pětiny uživatelů. Pětina lidí by si pro změnu pustila v mobilu erotiku. Zájem je však i o seriály a celovečerní filmy. I když si je divák na malém displeji příliš neužije, rádo by je takto viděla třetina dotázaných.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).