Hlavní navigace

Na Slovensku se řada lidí stále připojuje přes dial-up

Jiří Macich ml.

Většina domácností na Slovensku má osobní počítač. Vyplývá to z průzkumu slovenského statistického úřadu, který probíhal letos v dubnu a květnu. Konkrétně jde o 55,4 procenta domácností. Podle zjištěných údajů platí, že čím má domácnost více členů, tím pravděpodobněji se v ní nachází i počítač. Internetové připojení ale tak časté není. Online je pouze 34,5 procent domácností, takže zhruba třetina rodin s počítačem je offline. Většina připojených domácností už využívá broadband, jenže stále je…

Většina domácností na Slovensku má osobní počítač. Vyplývá to z průzkumu slovenského statistického úřadu, který probíhal letos v dubnu a květnu. Konkrétně jde o 55,4 procenta domácností. Podle zjištěných údajů platí, že čím má domácnost více členů, tím pravděpodobněji se v ní nachází i počítač.

Internetové připojení ale tak časté není. Online je pouze 34,5 procent domácností, takže zhruba třetina rodin s počítačem je offline. Většina připojených domácností už využívá broadband, jenže stále je 22,7 procenta z připojených domácností, které používají dial-up.

Z průzkumu dále vyšlo najevo, že 88,5 procent domácností má alespoň jeden mobilní telefon. V běžné slovenské rodině má mobil každý člen domácnosti včetně školou povinných dětí. (Živé.sk)

Našli jste v článku chybu?
5. 9. 2007 11:28
edo (neregistrovaný)
cinester, k0k0te, sak ti to tam napisal 57,5 % broadband, 39,5 % bezdrôtové pripojenie, 22,7 % dial-up, ty zijes kde? V Dialup-ove?
5. 9. 2007 11:22
BOHA (neregistrovaný)
Způsob připojení domácností k internetu Standardní telefonní linka 34,8% ISDN linka / ISDN line 6,8% Nízkorychlostní mobilní připojení (GPRS, HSCSD) 3,5% Kabelová televize 19,2% ADSL nebo jiné DSL technologie 13,5% Bezdrátové připojení (WLAN, Wi-Fi, WiMAX) 18,2% Připojení přes mobilní telefon - vysokorychlostní 4,5% Jiný typ vysokorychlostního připojení 2,5%