Hlavní navigace

VH1 ztratí díky startu MTV svou silnější pozici u operátorů

29. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 10. 2009

Hudební stanice VH1 se bude muset obejít bez podpory své sesterské stanice MTV Europe. Alespoň tak to bude platit v českých a slovenských kabelovkách. Přesně za měsíc totiž startuje MTV pro tuzemský trh a naše východní sousedy. VH1 bylo nabízeno doposud s touto hudební televizí v balíčku, protože patřilo pod křídla společnosti Chello Zone, ale česko-slovenská verze MTV bude patřit TV Nova.

Server Mediálne.sk upozornil na to, že v praxi VH1 ztratí zázemí silné sesterské stanice. Další stanice MTV však budou nadále spadat pod společnost Chello Zone. Jde konkrétně o MTV Hits, MTV Dance, MTV 2 a VH1 Classic. V souvislosti se startem hudebního kanálu MTV pro Českou a Slovenskou republiku začíná TV Nova zintenzivňovat kampaň na tuto stanici. Dnes např. vydala tiskovou zprávu, která láká na koncert irské skupiny U2, jež vystoupí v rámci Europe Music Awards 2009 v Berlíně.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.