Hlavní navigace

Viasat Nature cílí na milovníky zvířat, oslovit je chce seriálem ze života zvěrolékaře

10. 2. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Viasat Nature
Scott Miller se přestěhoval z Austrálie do Británie, kde se stal hlavním aktérem seriálu Zvěrolékař v jednom kole, který kombinuje prvky dokumentu a reality show. Premiéru desetidílné série plánuje Viasat Nature na čtvrtek 16. února.

Zvěrolékař Scott Miller se kromě vlastní veterinární praxe na jednom londýnském předměstí věnuje i zahraničním misím na záchranu ohrožených druhů zvířat. Ve své kariéře tak nevnímá rozdíly mezi divokými a domácími zvířaty, stejně jako nerozlišuje mezi jednotlivými zvířecími druhy. Přesto mezi jeho nejčastější pacienty patří psi a také kočky. V průběhu deseti zatím natočených dílů seriálu Zvěrolékař v jednom kole se ale diváci dočkají i exotičtějších tvorů s netypickými problémy.

Zajímá vás, jak si Miller poradí s respiračními problémy exotického hada nebo jak odstraní náhlé nechutenství u malého papouška? V Millerově ordinaci a před kamerou všudypřítomných dokumentaristů se krom jiných zvířat objeví třeba zatoulaná sova nebo liška, kterou srazilo auto. A dojde i na opuštěné kopytníky, konkrétně osly, o které se Miller intenzivně stará v rámci vlastní nadace.

K nejemotivnějším momentům seriálu řadí jeho hlavní aktér operaci své vlastní border kolie Betty, která se zranila během rodinné procházky v parku. Nebylo to vůbec jednoduché, se všemi těmi kamerami kolem a dokonce včetně mojí ženy, ale rychle jsem si uvědomil, že úplně to samé požaduji já po svých klientech. A pokud od nich chci, aby se stali součástí mé show, zvládnu to i já. Nakonec dopadla operace úspěšně, a i když Betty už nikdy nebude stoprocentně v pořádku, všem se nám strašně ulevilo, popisuje Miller svůj nejsilnější zážitek z natáčení.

Kromě své Betty se Miller v průběhu seriálu postaral o množství dalších zvířat, včetně 21 let staré kočky Rudi, čivavy trpící cukrovkou nebo šarpeje, který se díky faceliftu obličeje zbavil oční choroby. Myslím si, že lidé nejsou schopni docenit úroveň péče, kterou dnes zvířatům věnujeme. Dokážeme takřka cokoli, od otevřené operace srdečního svalu přes neurochirurgii až po transplantace jater, laserové operace nebo bionické končetiny. Věřím, že i můj pořad pomůže při popularizaci veterinářství, protože náš obor se každým dnem vyvíjí a dnes dokážeme věci, o kterých se nám včera ani nesnilo. Stejně tak se zvyšuje i kvalita života samotných zvířat, která se dožívají mnohem vyššího věku, než bylo běžné ještě před deseti lety. Věřím, že diváci budou velice překvapeni tím, co dnes dokážeme a co všechno můžeme udělat pro naše zvířecí pacienty, těší se Miller.

MM socky3

Dokumentární seriál, který bude v České republice uveden na televizním kanálu Viasat Nature pod názvem Zvěrolékař v jednom kole (v originále Vet on the Hill), bude mít premiéru ve čtvrtek 16. února 2017 od 19. hodiny a následně pravidelně opět každý čtvrtek ve stejnou dobu.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.