Hlavní navigace

Více nekódovaného sportu v HD na satelitu také pro Evropu

15. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
15. 3. 2010

Z arabského světa přichází dobrá zpráva pro sportovní fanoušky. Kanály Dubai Sports HD a Al-Kass HD, které je možné zachytit na satelitu s parabolou od průměru přibližně 90 cm také v České republice (střední Čechy), významně rozšířily počet přenosů. Divák se tak může jednoduše dostat ke sportovním událostem, aniž by musel vyvinout větší snahu. Stačí mít natočenou přijímací sestavu pouze na pozici 26 st. východně.

KL24

Na kanálu Dubai Sports HD se přestalo objevovat statické logo této stanice a nyní se vysílají reprízy přenosů ATP Barclays Dubai Tennis Championships. Nově do vysílání přibyla německá fotbalová Bundesliga, která však postrádá komentář a divák se musí spolehnout pouze na reakce fanoušků na stadionu. Všechny přenosy mají velmi dobrou obrazovou kvalitu. Program Al-Kass HD začal kombinovat vysílání všech okruhů stanic pod touto hlavičkou a diváci mohli ve vysokém rozlišení vidět např. halové mistrovství světa v katarském Dauhá.

Parametry přijmu:
Dubai Sports HD: Badr 4 (26 st. východně), 12169/V, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)
Al-Kass HD: Badr 4 (26 st. východně), 12245/V, SR 27500, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).