Hlavní navigace

Více než polovina dospělých Čechů nepracovala s Internetem

13. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přesně 53 procent dospělých obyvatel České republiky nikdy nepracovalo s Internetem a 14 procent lidí se o jeho používání vůbec nezajímá. Tvrdí to průzkum společnosti Markent. V roce 1999 s Internetem nemělo žádnou zkušenost téměř 90 procet lidí v České republice. Se zvyšující se penetrací Internetu do českých firem a domácností se tedy pozvolna i zvyšuje počet lidí, kteří s ním přišli do kontaktu. Dnes běžně Internet využívá 38 procent Čechů, tedy přibližně 2,9 milionu lidí. Příležitostně…

Přesně 53 procent dospělých obyvatel České republiky nikdy nepracovalo s Internetem a 14 procent lidí se o jeho používání vůbec nezajímá. Tvrdí to průzkum společnosti Markent. V roce 1999 s Internetem nemělo žádnou zkušenost téměř 90 procet lidí v České republice. Se zvyšující se penetrací Internetu do českých firem a domácností se tedy pozvolna i zvyšuje počet lidí, kteří s ním přišli do kontaktu. Dnes běžně Internet využívá 38 procent Čechů, tedy přibližně 2,9 milionu lidí. Příležitostně používá Internet dalších 9 procent lidí.

MM socky3

Průzkum společnosti Marknet byl proveden ve skupině 1018 osob nad 18 let věku a ukazuje také, že se podíl surfujících mužů a žen začal oproti minulým letům vyrovnávat. Každý den prý Internet využívá 39 procent mužů a 37 procent žen. Mladí lidé do 20 let pracují s Internetem v 83 procentech případů. U účastníků, kterým již bylo 60 let, je to jen 16 procent a navíc dvě pětiny z nich nemají o Internet zájem.

Rozdíly lze pozorovat i v rodinách podle jejich celkového příjmu. Ve 20 procentech rodinách s měsíčním příjmem do deseti tisíc korun se Internet používá (běžně či občas). V případě rodin s čistým měsíčním příjmem nad třicet tisíc korun je to už ale více než polovina, konkrétně 53 procent. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.