Hlavní navigace

Videa na YouTube: datový limit zvýšen, časový zůstává nezměněn

3. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

YouTube navýšil datový limit pro uživateli nahrávaná videa z 1 GB na 2 GB. Neznamená to však, že by bylo možné nahrávat delší záznamy, protože časový limit zůstává na pouhých deseti minutách (je to jedno z protipirátských opatření, aby uživatelé nenahrávali například epizody seriálů). K čemu je tedy navýšení limitu dobré? Hlavně pro video ve vysokém rozlišení, které YouTube nějaký čas podporuje. Otázku, jestli uživateli nahrávané materiály takovou kvalitu obrazu skutečně potřebují, ponechme…

YouTube navýšil datový limit pro uživateli nahrávaná videa z 1 GB na 2 GB. Neznamená to však, že by bylo možné nahrávat delší záznamy, protože časový limit zůstává na pouhých deseti minutách (je to jedno z protipirátských opatření, aby uživatelé nenahrávali například epizody seriálů). K čemu je tedy navýšení limitu dobré? Hlavně pro video ve vysokém rozlišení, které YouTube nějaký čas podporuje. Otázku, jestli uživateli nahrávané materiály takovou kvalitu obrazu skutečně potřebují, ponechme stranou.

YouTube má o video ve vysokém rozlišení zájem i kvůli pokusům proniknout na televizní obrazovky ať už jde o YouTube XL (speciální rozhraní optimalizované pro televizory) nebo přítomnost YouTube ve službách typu VieraCast, tedy přístup k online videu z televizorů a přehrávačů s přímým přístupem na Internet. (YouTube Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).