Hlavní navigace

Vídeňské rádio 88.6 Der Musiksender čeká expanze. Signálem zasáhne i Čechy

Lukáš Polák

Jedna z nejúspěšnějších vídeňských stanic chystá významnou expanzi. 88.6 Der Musiksender posílí o 21 nových vysílačů a bude zachytitelná i v Čechách a na Moravě. Značka Hit FM zanikne.

Doba čtení: 1 minuta

Významná změna v oblasti rozhlasového vysílání proběhne příští měsíc u našich jižních sousedů. Společnost Die Medien Union GmbH Ludwigshafen oznámila, že přeformátuje stanici Hit FM, která doposud vysílala na území Dolního Rakouska a Burgenladska. Tato značka úplně zanikne a program začne nové používat označení 88.6 Der Musiksender. Jde o stejnou stanici, která už vysílá ve Vídní na frekvenci 88.6 MHz z vysílače Kahlenberg. 88.6 Der Musiksender pohltí všechny vysílače Hit FM.

ČTĚTE TAKÉ: ORF má svoji videotéku na Androidu. Funguje i v Česku

Tato stanice je bez problémů zachytitelná díky přeshraničnímu příjmu také na území České republiky, konkrétně v jižních Čechách, na jižní Moravě a na Vysočině. Změna je naplánována na polovinu května. Mediální skupina počítá s teoretickým zásahem až jednoho milionu posluchačů. 88.6 Der Musiksender je jedním z nejúspěšnějších vídeňských rádií a předpokládá se, že zájem vzbudí i její vstup do dalších lokalit v Rakousku. Celkem jde o 21 nových vysílačů. Stanice se orientuje na největší hity za posledních 30 let.

Našli jste v článku chybu?