Hlavní navigace

Video Internet Forum 2013 bude reflektovat, jak si média poradila s povodněmi

6. 6. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Třetí ročník odborné konference zaměřené na využití videa na internetu pořádá server DigiZone.cz v úterý 18. června ve Francouzském institutu v Praze

Jak si české televize a další média poradila se záplavou amatérských záběrů z letošních povodní? Jakým způsobem rozlišovala, co zveřejnit, a co už ne? Obstála v prvním ostrém nasazení Krizová mapa Česka od České televize? Jak televize Nova vybírala, co odvysílá na televizní obrazovce a co dá na zpravodajský server tn.cz? A jak využíval amatérské záběry a informace od čtenářů iDnes.cz? To jsou témata, jimž se kromě jiného bude věnovat třetí ročník odborné konference Video Internet Forum 2013, kterou v úterý 18. června 2013 pořádá v Praze server DigiZone.cz.

PODROBNÝ PROGRAM: O čem bude Video Internet Forum 2013

Konference bude rozdělena do tří tematických bloků, zpravodajskému pokrytí povodní se věnuje druhý z nich. Nabídne prezentaci výkonného ředitele společnosti Mautilus Řehoře Vykoupila a panelovou diskusi s ředitelem zpravodajství televize Nova Vladimírem Mužíkem, výkonnou ředitelkou divize Nová média České televize Pavlínou Kvapilovou a šéfredaktorem zpravodajského serveru iDnes.cz Michalem Hanákem.

PŘEDNÁŠEJÍCÍ: S kým se potkáte na Video Internet Foru 2013

V prvním bloku, který bude hlavnímu tématu konference předcházet, se hosté zaměří na nástup tematických služeb Video On Demand v České republice. Ředitel placených služeb CET 21 Pavel Horák přiblíží dva roky zkušeností s placenou videotékou Voyo.cz, Hana Fliedlaenderová ze společnosti Mediaresearch odprezentuje nejnovější data o konzumaci audiovizuálního obsahu na internetu a výkonný ředitel společnosti Visual Unity Jakub Kabourek pohovoří o technické stránce streamingu videa na internetu.

PŘIHLASTE SE: Online registrační formulář pro účastníky VIF 2013

KL22 hlasovani

Ttřetí blok konference se zaměří na bulvární internetová média. Generální ředitel společnosti Isifa Image Services Georg Hodek v něm představí způsoby, jakými se provozovatelé médií mohou dostat k videím celebrit a manažer Product Teamu portálu Seznam.cz Tomáš Pergler pohovoří o tom, proč si Seznam myslí, že video je budoucností internetu. Do následné panelové diskuse se pak zapojí i ředitel bulvárního webu eXtra.cz Tomáš Kačena a ředitel internetu televize Nova Pavel Krbec.

Video Internet Forum 2013 proběhne v úterý 18. června 2013 od 13:00 hod. ve Francouzském institutu v Praze (Štěpánská 644/35, Praha 1). Organizátorem akce je server DigiZone.cz, partnery společnosti Mediapoli Group a Nangu TV. Veškeré podrobnosti o programu a online formulář s přihláškou naleznete na webu vif.iinfo.cz.