Hlavní navigace

VIDEO: Televize Z1 se rozloučila se svými diváky

24. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 1. 2011

Moderátoři Jan Zika a Ivana Šalamonová dnes od 18:45 provedli diváky poslední zpravodajskou relací, kterou odvysílal kanál Z1. Ten po více než dvou a půl letech ukončí dnes o půlnoci své vysílání. Po klasickém přehledu dění a odvysílání všech příspěvků se diváci dozvěděli, že jde o rozhodnutí vlastníka a akcionáře stanice – skupiny J&T.

K TÉMATU: Zpravodajská televize Z1 končí, skupina J&T ji odmítá dál dotovat

Z1 vysílá digitálně od června 2008 a v posledním roce prošla televize restrukturalizací, jejímž cílem bylo snížení nákladů. Její sledovanost se pohybovala pod jedním procentem. Základem zpravodajství Z1 byly ekonomické informace a zprávy související s byznysem, oznámil divákům na závěr relace Zika. Ten se spolu s Ivanou Šalomounovou poté s diváky rozloučil a oba poděkovali za více než dvouletou přízeň a ohlasy na komunitních portálech, Facebooku a Twitteru. Poslední živý moderátorský vstup skončil přesně v 18:58:21.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).