Hlavní navigace

VIDEOGALERIE: nové promo Film Europe Channel a tematické bloky Doku CS a Kino CS

6. 9. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Kanály Film Europe tentokrát zastupují stanice Film Europe Channel, Kino CS a Doku CS. Přinášíme vám například zářijové HDTV spoty Osudové ženy nebo Sex, drogy a rock’n‘roll.

Server DigiZone.cz vám opět po prázdninové přestávce servíruje několik promo spotů, které se v následujících týdnech objeví na vybraných filmových kanálech. Měsíční pauza byla tentokrát způsobena tím, že Film Europe naservírovala divákům červencové a srpnové promo najednou. Videogalerie, jak jsme naši pravidelnou měsíční rubriku nazvali, nemají informovat primárně o programových novinkách, ale jejich cílem je hlavně ukázat, jak si jednotlivé společnosti s promo spoty poradí.

Svět stříbrného plátna má pochopitelně své osudové ženy. Fílm Europe Channel chce představit v září některé z nich. Podle něj mezi ně patří například Juliette Binoche, Catherine Deneuve nebo Isabelle Huppert. Mezi zářijovými filmy nebudou pochopitelně chybět ani jejich filmy.

Španělský filmový režisér Luis Buñuel je bezpochyby jednou z nejvýznamnějších postav filmové kinematografie. Natočil například snímky Nenápadný půvab buržoazie, Ten tajemný předmět touhy, Přelud svobody, Viridiana a další. Některé z nich připomene tematickým blokem v září prémiový kanál Film Europe Channel.

Sex, drogy a rock’n’roll patří neodmyslitelně k sobě. Diváka se o tom bude přesvědčit i tato laděný tematický blok, jehož promo je podkresleno pochopitelně rockovou muzikou. Diváci uvidí například snímky Mr. Nice; Černá kočka, bílý kocour; Smolaři a Ponorka.

Snímek De Vilde Svaner je zfilmováním známé pohádky slavného dánského spisovatele H. Ch. Andersena. Vypráví o princezně Elišce a jejích jedenácti bratrech. Jejich otec, král, se po smrti první ženy znovu ožení, ale nová královna děti nenávidí. Elišku pošle na výchovu na selský statek a všech jedenáct bratrů promění v labutě a vyžene do světa. Po několika letech se už dospělá Eliška vrací na zámek, ale otec ji nepozná, a tak se dívka vydává na cestu za hledáním zmizelých bratrů. S pomocí dobré víly je najde, ale aby je vysvobodila z labutí podoby, musí podstoupit těžkou zkoušku.

Cloud23

Vzhledem k tomu, že před pár dny začal nový školní rok, filmový kanál Kino CS zavzpomíná na některé snímky, na něž už diváci možná zapomněli, ovšem právě tento měsíc jsou vzhledem ke svému zaměření více než aktuální. 5. září mohli zájemci vidět snímek Rodeo, na 10. září je připravena Maturita za školou, 12. září Škola hříšníků a například 19. září Velké přání. Vzpomínáte si ještě na některých z těchto filmů? Pokud ne, připomene vám ho následující promo.

Zákulisí filmu fascinuje diváky od vzniku kinematografie, proto se rozhodl filmový kanál Doku CS, který taktéž patří do portfolia stanic Film Europe, vytáhnout některé archivní dokumenty, jež ho blíže zprostředkují. Zájemci se budou moci podívat blíže například na momenty z X. Filmového festivalu v Karlových Varech.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).