Hlavní navigace

Videotéka rakouské ORF už je dostupná i ve Smart TV od Samsungu. Funguje i v Česku

Lukáš Polák

UVNITŘ VIDEO Pokud máte zájem o archiv rakouské veřejnoprávní televize, postačí, když si svůj televizor Samsung nastavíte na tamní region. Widget ORF je pak dostupný zdarma.

Doba čtení: 1 minuta

Rakouská veřejnoprávní televize ORF už nabízí svoji videotéku ORF TVthek také prostřednictvím takzvaných Smart TV jihokorejské společnosti Samsung. Doposud byla díky této značce dostupná pouze na chytrých mobilních telefonech s operačním systémem Android. Aplikace je k dispozici zdarma a překvapením je, že funguje bez problémů i v České republice. Uživatel si však musí televizor nastavit na rakouský region, případně si nainstalovat tamní sadu widgetů.

K TÉMATU: ORF má svoji videotéku na Androidu. Funguje i v Česku

Videotéka ORF TVthek je dostupná ke stažení zdarma a není nutné platit žádné dodatečné poplatky. Dobrou zprávou je skutečnost, že je dostupná pro televizory od roku 2010. To nebývá v poslední době zrovna obvyklé. Televize vyvíjejí nejčastěji aplikace pro výrobky, které spatřily světlo světa letos nebo loni. Příkladem může být i Nova Group, která v Samsungu nabídne aplikaci Voyo.cz. Svou aplikace ve Smart TV má například také polská veřejnoprávní televize TVP.

Našli jste v článku chybu?