Hlavní navigace

Víkendové HbbTV na Primě ukázalo tvrdší reklamní režim

21. 11. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Bohumil Herwig
UVNITŘ GALERIE – Propracovat se o víkendu k on-line videotéce Prima Play na kanálech FTV Prima bylo náročnější…

Během víkendového testování výborného televizoru Sony KD-55XD8005 jsem narazil nejen na občasný seriálový díl v aplikaci HbbTV skupiny Nova (včerejší finále Tvojí tváře tu ovšem nechybí), ale také na někdy dosti tvrdý reklamní režim v HbbTV na kanálech FTV Prima.

Červené teletextové tlačítko pro vstup do videotéky Prima Play se objevovalo velice zřídka a většinou se přes něj vyvolávala reklama a někdy i dvojí za sebou. V mém případě bylo dobré jí projít, jinak se čekání na vstup do videotéky Prima Play neúměrně prodlužovalo, i když také záleželo na kanálu a čase, ve kterém jsem HbbTV na stanicích FTV Prima spouštěl. (Dnes dopoledne už jsem zaregistroval návrat k normálu.)

K TÉMATU: Skupina Nova spustila HbbTV

Vstup HbbTV 2.0 do praxe je už na dohled

HbbTV 2.0: zlomová specifikace se letos do TV nedostane, i když…

Prima Play je zdarma, takže není divu, že se nějak zaplatit musí. Teď ještě dotáhnout typicky reklamu na E-sport, aby se neobjevovalo „stiskni a sleduj na Prima Cool živě“, a pokud tak učiníte, vidíte jen zprávu „právě teď nic nevysíláme…“ a jste například přepnuti z hlavní Primy na Primu Cool.

Cloud23

Nejspíše ale byla vidět i blízká reklamní budoucnost přes technologii HbbTV, která se s nastupující verzí 2.0, kde jsou možné například i placené služby, ještě prohloubí. Abych nezapomněl, zmiňovaný Sony KD-55XD8005 nabízí zajímavou, a zdá se, že i brzy potřebnou, funkci „Nastavení soukromí HbbTV“. V ní jdou blokovat cookie jiných společností.

Jinak to řeší například TP Vision (TV Philips) a nabízí blokování HbbTV jen pro vybraný kanál. Jsem zvědav, kam to všechno dospěje zvláště se slibovanou verzí HbbTV 2.0, která v porovnání s 1.1 a 1.5 zavedenou v současných televizorech nabízí nesrovnatelně více možností.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).