Hlavní navigace

Virtuální staniční tabule na webu Správy železniční dopravní cesty

13. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stále větší oblibu si získává internetová staniční informační tabule, nenápadně dostupná na webu Správy železniční dopravní cesty. Víceméně se díky ní můžete pomyslně přesunout na kterékoli české nádraží. Služba byla spuštěna už v dubnu, a to jako odpověď na četné požadavky od veřejnosti. Na webu se zobrazují údaje shodné s těmi, které se ukazují ve stanicích nad hlavami cestujících. Některé další dostupné údaje však přece ještě chybějí a SŽDC uvažuje o jejich rozšíření. Zobrazovat by šlo i…

Stále větší oblibu si získává internetová staniční informační tabule, nenápadně dostupná na webu Správy železniční dopravní cesty. Víceméně se díky ní můžete pomyslně přesunout na kterékoli české nádraží.

Služba byla spuštěna už v dubnu, a to jako odpověď na četné požadavky od veřejnosti. Na webu se zobrazují údaje shodné s těmi, které se ukazují ve stanicích nad hlavami cestujících. Některé další dostupné údaje však přece ještě chybějí a SŽDC uvažuje o jejich rozšíření. Zobrazovat by šlo i názvy dopravců nebo řazení vlaku; dokonce by šla ukazovat jeho okamžitá poloha na trati.

Připravuje se také online obdoba staničních jízdních řádů. Zatím jsou dostupné klasické traťové jízdní řády jako PDF.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).