Hlavní navigace

Vítáme teď každého diváka, řekl LN programový ředitel Primy

4. 9. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

4. 9. 2008

Všechny pořady televize Prima se postupně zlepšují a první díl soutěže Nic než pravda lze považovat za úspěch. V rozhovoru pro dnešní Lidové noviny to řekl programový ředitel české komerční dvojky Gordon Lovitt. Prima má podle něj velkou přednost v tom, že přináší na české obrazovky novinky. Jako první vyrobila českou soap operu Rodinná pouta, to samé platí u VyVolených. V programu vždycky potřebujete něco, co přináší chuť novinky. V tom je Prima silná, konstatoval Lovitt. Úspěchem v této sezóně je však dle jeho slov zvýšení sledovanosti oproti té minulé a také to, že se o televizi mluví. To všechno je důležité pro naši image, dodal Lovitt.

GLOSA: Jak se to má s dobrou sledovaností Primy?

Programový ředitel Primy přiznal, že nyní chce cílit především na skupinu 15 až 54 let, tedy stejnou, na jakou se zaměřuje TV Nova. Gordon Lovitt řekl, že jde o něco jiného, než cílit na mládež. Když někdo přijde s velmi kreativním programovým nápadem, tak se hned ptáme, zda to bude sledovat nějaký čtyřicátník, což jsem ostatně i já. My teď vítáme každého diváka, řekl Lovitt. Hlavní stěžejní pořady, které by k tomuto kroku měly v první fázi pomoci, jsou právě soutěž Nic než pravda a seriál Velmi křehké vztahy. Mezi další je možné počítat např. Muži na stromech, Zoufalé manželky a Spravedlnost.

MIF22_Early

ČTĚTE TAKÉ: Marek Singer: Prima chce po souhlasu s TPP zlepšit pokrytí v Praze

Společnost MTG, vlastník televize Prima, nadále počítá také s kanálem Prima klub, pro který získala licenci letos v červnu. Nemělo by to však znamenat, že pořady pro ženy by z hlavní Primy zmizely úplně. Kanál byl RRTV specifikován jako tematický pořad pro ženy. Terestrická licence je licencí, na kterou má nárok společnost, která zastřešuje programovou síť regionálních televizí, které sdílí analogové kmitočty s TV Prima. Nárok na tuto licenci má ta programová síť, která pokrývá svým signálem alespoň 33 % území ČR nebo 33 % obyvatel ČR. Stejnou licenci získala nedávno také studia RTA pro síť TV7.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.