Hlavní navigace

Víte co.je.to/lupa?

15. 7. 1999
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tak například takovouhle adresu můžete získat na REDIRECT.XNET.CZ. Jak název napovídá jde o službu, která nabízí přesměrování na Vaši stránku.

Tak například takovouhle adresu můžete získat na REDIRECT.XNET.CZ. Jak název napovídá jde o službu, která nabízí přesměrování na Vaši stránku.

Tato služba nabízí tradiční webforwarding, tedy přesměrování. Tento typ služeb není určen jen tomu kdo má své stránky na adrese: http://www.na­semesto.cz/cechy/pr­aha/nusle/uli­ce/198/bob.html, ale každému, kdo chce mít atraktivní adresu a nechce nic platit. Výběr domén je poměrně pestrý, hlavně některé jsou určitě zajímavé. Mně bylo navrženo:

http://co.je.to/ka­jak
http://kdo.je­.to/kajak
http://kajak.e­jakules.cz
http://kajak.ga­lactica.cz
http://kajak.ksicht­.cz
http://kajak.sf.cz
http://kajak.star­trek.cz
http://kajak.su­persex.cz
http://kajak.vir­t.cz
http://kajak.zde.cz

Server je umístěn na páteři Bohemia.Netu a běhá pod SQL, takže vše je dostatečně rychlé. Přesměrování je možné pomocí dvou způsobů a to přes meta refresh nebo frameset. Přidání vlastní stránky je velice jednoduché a výsledek jistě stojí za to. Při přesměrování Vás server nezatěžuje žádnou reklamou ani zbytečnou grafikou, takže vše funguje ke spokojenosti návštěvníka stránek a tím pádem i jejich majitele. Tato služba vyplňuje jednu z mála mezer našeho Internetu, doufám že ji nepotká podobný osud jako službu Free Domain, která byla zrušena pro přílišnou vytíženost. Problémem těchto služeb je samozřejmě jejich financování. Přesměrovače se živí reklamou, kterou zobrazují před přesměrováním, což těmto službám ale většinou ubírá na atraktivitě…

Karel Chvalovský


Starší, související články:

Autor článku

Autor je redaktorem serveru Lupa. Jeho specializací jsou poskytovatelé připojení a technické aspekty Internetu.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).