Hlavní navigace

Vítejte na novém DigiZone.cz. Máme pro vás řadu novinek

2. 4. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Server DigiZone.cz prochází největšími změnami od svého vzniku v říjnu 2005. Chceme být přehlednější, zajímavější a praktičtější.

Změnou neprochází jen Události České televize, ale i server DigiZone.cz. Po víc než šesti letech existence jsme se rozhodli pro zásadnější proměnu grafiky, uspořádání webu i výměnu redakčního systému, která nám umožní doplňovat články o řadu nových grafických prvků. Stejný redakční systém využívají i ostatní weby vydavatelství Internet Info, které DigiZone.cz provozuje.

Články a aktuality v jednom proud textů, nové databáze

DigiZone.cz ode dneška nabízí moderní a odlehčený design, který působí čistým, vzdušným dojmem a přispívá tak k maximální přehlednosti a snazší orientaci na stránkách. Dominantním prvkem titulní strany je nyní hlavní článek dne s velkou perexovou fotografií podle moderních trendů u zpravodajských webů. Články a aktuality jsou v novém designu řazeny v jednom obsahovém proudu tak, aby čtenář v každém okamžiku získal rychlý přehled o aktuálním dění.

Oproti staré podobě DigiZone.cz tak zmizela samostatná stránka aktualit, nově jsou články i aktuality dostupné výhradě z titulní strany nebo vyfiltrované podle rubrik. Největší obsahovou novinkou je pak řada nových databází, k nimž se čtenáři dostanou přímo ze záhlavní titulní strany. Jde o databázi digitálních vysílačů, databázi televizních stanic, databázi rozhlasových stanic, databázi operátorů televizních a rozhlasových služeb, databázi servisních a montážních firem a databázi prodejců televizní techniky.

Všechny zmíněné databáze jsou „mapové“, v detailu zobrazují přímo místo, kde se daný subjekt nachází. Do databází servisních a montážních firem a prodejců televizní techniky mohou nové záznamy vkládat sami uživatelé. U všech databází mohou čtenáři jednotlivé subjekty hodnotit známkou jako ve škole a diskutovat o nich. Do databází jsme překlopili i dosavadní mapy pokrytí multliplexů pro pozemní digitální televizi. Obsah databází lze filtrovat podle krajů, okresů a měst.

Nový DigiZone.cz má i mobilní verzi

Nové jsou také programové tipy, kterými redakce upozorňuje čtenáře na nejzajímavější televizní pořady konkrétního dne (nově je najdete na titulní straně v pravém navigačním sloupci dole). Obsah DigiZone.cz nově doplňuje rovněž kalendář akcí z oboru televizního a rozhlasového vysílání, tedy tiskových konferencí, odborných seminářů a setkání. A jako úplnou novinku spouštíme i mobilní verzi DigiZone.cz, kterou naleznete na adrese m.digizone.cz. Na mobilních telefonech tak už nebudete muset stahovat plnou verzi našeho webu.

ICTZ23

Novou podobu DigiZone.cz nadále upravujeme a doplňujeme. Uvítáme i vaše nápady a postřehy, jak tento web ještě vylepšit ke spokojenosti všech jeho návštěvníků.

Pěkné čtení vám přeje