Hlavní navigace

Vláda dá 430 milionů korun na jednotný hospodářský registr [Doplněno]

18. 5. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vláda včera schválila návrh ministerstva informatiky na vybudování jednotného hospodářského registru, ve kterém budou údaje o všech ekonomických subjektech v České republice. Hospodářský registr bude jedním ze tří základních registrů, jejichž vznik je prý podmínkou pro zavedení funkčního sdílení dat ve veřejné správě. Dalšími dvěma základními registry budou registr obyvatel a registr územní identifikace, adres a nemovitostí. Vybudování hospodářského registru bude stát podle odhadů ministerstva…

Vláda včera schválila návrh ministerstva informatiky na vybudování jednotného hospodářského registru, ve kterém budou údaje o všech ekonomických subjektech v České republice. Hospodářský registr bude jedním ze tří základních registrů, jejichž vznik je prý podmínkou pro zavedení funkčního sdílení dat ve veřejné správě. Dalšími dvěma základními registry budou registr obyvatel a registr územní identifikace, adres a nemovitostí. Vybudování hospodářského registru bude stát podle odhadů ministerstva informatiky 430 milionů korun. Tato částka se má údajně už po několika letech jeho provozu vrátit. (Tisková zpráva)

18. května 2006, Aleš Miklík, doplnění: podle ČTK bude výsledná částka za vybudování registru ještě vyšší, během deseti let se vyšplhá až na 945 milionů korun.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.