Hlavní navigace

Vláda schválila exmoderátora ČT 24 Jana Hrubeše za svého nového mluvčího

10. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jde o už čtvrtého mluvčího kabinetu premiéra Petra Nečase, ve funkci nahradil Michala Schustera, který dříve rovněž působil ve zpravodajství České televize.

Novým mluvčím české vlády se stal někdejší moderátor zpravodajského kanálu ČT 24 Jan Hrubeš. Na svém dnešním zasedání to odhlasoval kabinet premiéra Petra Nečase (ODS) poté, co dosavadní mluvčí Michal Schuster požádal o uvolnění z funkce a chce se nadále věnovat akademické dráze. Změnu mluvčího premiér oznámil na brífinku po dnešním zasedání vlády. Tiskovou konferenci ještě uváděl Schuster, účastnil se jí ale i Hrubeš.

K TÉMATU: Novým mluvčím vlády má být exmoderátor ČT 24 Jan Hrubeš, už vede tiskový odbor

Rovněž Schuster dříve působil ve zpravodajství České televize, stejně jako předchůdce na Úřadu vlády Jan Osúch. Prvním mluvčím současné vlády byl Martin Kupka, který rezignoval poté, co se stal starostou středočeských Líbeznic. Hrubeš bude za kabinet komunikovat přibližně stejnou dobu jako jeho tři předchůdci, tedy asi rok. Pokud se nerozhodne Úřad vlády opustit dříve, jeho angažmá patrně skončí po parlamentních volbách v příštím roce.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.