Hlavní navigace

Vladimír Železný fantazíruje, řekl o případném nákupu televizí Andrej Babiš

23. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vladimír Železný
Andrej Babiš ve vysílání zpravodajského kanálu ČT 24 uvedl, že se chce aktuálně soustředit na posílení stability mediální skupiny Mafra. Zvláště špatně je na tom prý redakce Lidových novin.

Bývalý šéf televize Nova a stávající generální ředitel TV Barrandov Vladimír Železný si podle slov úspěšného podnikatele a politika Andreje Babiše v aktuálním vydání prestižního magazínu Forbes výrazně „přibarvil“ skutečný stav věci, když tvrdil, že mediální matador byl jeho konzultantem při nákupu médií. Babiš to naznačil ve včerejším Interview Daniely Drtinové na zpravodajském kanálu ČT 24. Doslova uvedl, že nemusí nic, pouze zemřít. Babiš připustil, že s ním Železný před dvěma lety jednal o projektu televize Pohoda a regionálních týdeníků 5+2, z nichž by případná stanice mohla vzejít.

K TÉMATU: Vladimír Železný radil Andreji Babišovi s nákupem médií. Věří, že koupí televizi Nova

Vladimír Železný pro lednový Forbes mimo jiné uvedl, že mediální gigant Time Warner směřuje k tomu, aby se zbavil mediální skupiny Nova. Myslím, že Warneři netíhnou k tomu, aby nezbytně nutně provozovali televize ve střední a východní Evropě, konstatoval Železný. Podle Andreje Babiše bývalý šéf Novy fantazíruje. O televizi by zájem sice měl, ale v současné době není dle jeho informací některá z nich na prodej. Babiš uzavřel případnou koupi některé televize slovy: Není v hledáčku vůbec nic.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Hospodářské noviny: Andrej Babiš má zájem o Primu, ta však není na prodej

Andrej Babiš prostřednictvím své společnosti Agrofert koupil loni mediální skupinu Mafra, která mimo jiné vydává deníky MF DNES a Lidové noviny a taktéž do ní patří hudební televize Óčko. Právě na stabilizaci tohoto „domu“ se chce podnikatel a politik nyní zaměřit. Já si myslím, že jsme dostali Mafru v takovém stavu (…), hlavně Lidové noviny totálně vytunelované, které dělají minus padesátimilionovou ztrátu. Redaktoři tam nechali skoro prázdné redakce, takže máme tam co dělat, konstatoval Babiš.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).