Hlavní navigace

Vladimír Železný

Veřejnost ho zná především jako zakladatele a dlouholetého generálního ředitele Televize Nova. Televizi založil v roce 1993.

V médiích působil už před rokem 1989, pracoval například v Československé televizi. Po roce 1990 byl mluvčím Občanského fóra i mluvčím vlády. Do politiky se vrátil v roce 2002, kdy se stal senátorem za Znojmo. O dva roky později byl zvolen europoslancem. Další jeho působení v politice ale už úspěšné nebylo.

Do televizního byznysu se Železný rozhodl vrátit v roce 2012, kdy se stal menšinovým vlastníkem firmy provozující TV Pohoda. V roce 2013 byl také pět měsíců generálním ředitelem TV Barrandov. V roce 2017 oznámil, že je spoluvlastníkem chystané zpravodajské televize Z24.

Související témata: TV Nova, TV BarrandovZ24

Pál Milkovics: Kutil TV spustíme na jaře, zpravodajská Z24 by mohla odstartovat v polovině roku

Podnikatel Pál Milkovics, který na českém trhu provozuje televizní stanice Mňam a Mňau, v rozhovoru shrnuje důvody, proč většina jeho avizovaných projektů nabrala výrazné zpoždění.

Doba čtení: 6 minut

Milkovics: Z24 zahájí vysílání v srpnu, od září spustím nové kanály i HD verze Mňam a Mňau

Mňam TV zahájí zemské vysílání k 15. červnu, prozatím jsou známy lokality Praha, Plzeň a ostravské Klimkovice. Zbylé stanice by měly odstartovat do září.

Doba čtení: 3 minuty

Kompletní fotogalerie z tiskové konference chystané zpravodajské stanice Z24

UVNITŘ GALERIE – Pohled na dnešní tiskovou konferenci vám nabízíme prostřednictvím našeho i agenturního fotografa.

Doba čtení: do minuty

Zpravodajskou televizi Z24 chce Milkovics rozjet do dvou měsíců, v květnu vyjde stejnojmenný týdeník

UVNITŘ GALERIE – Dvojice mediálních podnikatelů Vladimír Železný a Pál Milkovics představila společný projekt zpravodajské televize Z24. Vysílat chce i pozemně, zatím ale nezažádala o licenci.

Doba čtení: 5 minut

Finančním partnerem Milkovicsova chystaného kanálu Z24 se stal Vladimír Železný

Na zítřejší tiskové konferenci televizních stanic Mňam a Mňau oznámí jejich provozovatel Pál Milkovics navázání spolupráce s Vladimírem Železným.

Doba čtení: 1 minuta

Vladimír Železný odešel od miliardáře Soukupa, jeho funkce prý byla prázdná

Vysoce postavený manažer vydržel ve funkci generálního ředitele TV Barrandov pouhých pět měsíců. Nastoupil sem koncem loňského roku, odešel v polovině března.

Doba čtení: 1 minuta

Na TV Barrandov jsem nechtěl Chicago Fire ani Babinec, tvrdí Vladimír Železný

„Já vůbec nebudu říkat, kdo který formát prosazoval nebo neprosazoval. Řízení televize je kolektivní práce,“ reagoval na Železného slova majitel televize, miliardář Jaromír Soukup.

Doba čtení: 1 minuta

Vladimír Železný už není ředitelem TV Barrandov, skončila i šéfka programu Markéta Zahradníková

AKTUALIZOVÁNO 16:39 – Jaromír Soukup měl vedením TV Barrandov pověřit Marcelu Hrdou, místopředsedkyni představenstva vydavatelství Empresa Media, pod které Barrandov spadá

Doba čtení: 1 minuta

Vladimír Železný: Barrandov je velký tanker, který je třeba stočit správným směrem

UVNITŘ FOTOGALERIE – Ke změně loga stanice a úpravě vizuálu, který vznikl „in house“, dojde z 23. na 24. února, prozradil na dnešní tiskové konferenci generální ředitel TV Barrandov.

Doba čtení: 3 minuty

Vladimír Železný: Nova je dobrá televize a mimořádně tvrdý konkurent

UVNITŘ VIDEO A GALERIE – Železný se dotknul tentokrát programu Barrandova pouze okrajově. Prozradil, že erotický magazín stanice se od 7. března představí s novou moderátorkou a pod názvem Intim.

Doba čtení: 1 minuta

Vladimír Železný fantazíruje, řekl o případném nákupu televizí Andrej Babiš

Andrej Babiš ve vysílání zpravodajského kanálu ČT 24 uvedl, že se chce aktuálně soustředit na posílení stability mediální skupiny Mafra. Zvláště špatně je na tom prý redakce Lidových novin.

Doba čtení: 1 minuta

Vladimír Železný radil Andreji Babišovi s nákupem médií. Věří, že koupí televizi Nova

„Napsal jsem mu nějakou studii,“ říká Železný v rozhovoru pro lednové číslo magazínu Forbes. Jeho nápadem je prý i nedávná koupě Rádia Impuls.

2. 1. 2014 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Vladimír Železný: všechno špatně, od teď ale bude TV Barrandov jen vzkvétat

Nový šéf televize Barrandov si v sérii rozhovorů pro tuzemské deníky nebere servítky. Dosavadní manažery označil za břídily a hodlá vyhodit televizní hlasatele.

Doba čtení: 2 minuty

Vladimír Železný chce zvednout podíl TV Barrandov nad 10 procent, až k Primě

Desetiprocentní divácký podíl je podle nového generálního ředitele pouze prvním skokem. „Ten další míří mnohem výš, jinak bych tu nebyl,“ řekl Vladimír Železný.

Doba čtení: 1 minuta

Potvrzeno: Vladimír Železný od 1. listopadu šéfem TV Barrandov

AKTUALIZOVÁNO – Televize má změnu oznámit příští týden. Bývalý šéf Novy se naposledy podílel na projektu oživení celoplošného multiplexu 4 a plnoformátové televize Pohoda.

Doba čtení: 1 minuta

Nova slaví 19 let vysílání. Připomeňte si některé její zlomové okamžiky

DigiZone.cz namátkově vybral několik archivních videí z vysílání televize Nova, na kterých se dají ukázat dobré i špatné časy, jimiž prošla nejsledovanější česká televize

Doba čtení: 9 minut

Vladimír Železný připravuje další televizi. Názorovou, zaměřenou na politiku

Bývalý šéf Novy nadále zůstává také menšinovým vlastníkem servisní společnosti televize Pohoda, zatímco z provozovatele televizního multiplexu 4 vycouval

Doba čtení: 1 minuta

Vladimír Železný s Radimem Pařízkem si už registrovali název pro TV Regio

Nová televize má být centrálním programem pro regionální stanice, podobně jako fungovala do konce minulého roku televize Prima

Doba čtení: 2 minuty

Vladimír Železný se vrací do hry. Koupil podíly v TV Pohoda a multiplexu 4

Do televizního byznysu se po letech vrací Vladimír Železný, první generální ředitel televize Nova, který z nejsledovanější české televizní stanice odešel v roce 2003 po vstupu finanční skupiny PPF. Železný už před lety začal pomáhat ostravskému podnikateli Radimu Pařízkovi s projektem připravované dětské televize Pohoda. Poté, co Pařízek letos v lednu převzal od Telefóniky provozování televizního multiplexu 4, stal se menšinovým vlastníkem nového operátora této sítě, společnosti Digital Broadcasting, a rovněž firmy TP Pohoda, která vlastní licenci TV Pohoda.

Doba čtení: 4 minuty

Vladimír Železný: Primě se viditelně daří víc než Nově, ta je v úpadku

Doba čtení: 2 minuty

Bývalý šéf Novy Vladimír Železný se objeví v televizi Barrandov

Doba čtení: 1 minuta

Vladimír Železný se vrací, povede TV Blaník

Doba čtení: 1 minuta

Vladimír Železný: Nové Televizní noviny jsou velkou chybou Novy

Doba čtení: 2 minuty