Hlavní navigace

Vladimír Železný s Radimem Pařízkem si už registrovali název pro TV Regio

10. 5. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Nová televize má být centrálním programem pro regionální stanice, podobně jako fungovala do konce minulého roku televize Prima

Název pro novou celostátní televizi Regio, která by měla být centrálním programem pro připojování regionálních televizí v pozemním multiplexu 4, si už nechala u patentového úřadu registrovat ostravská společnost Digital Broadcasting. Ta je provozovatelem televizní sítě 4 a vlastní ji majitel ostravského Rádia Čas Radim Pařízek s bývalým šéfem televize Nova Vladimírem Železným. O registraci názvu TV Regio firma požádala již 8. března.

K TÉMATU: Multiplex 4 nabídne regionalizaci po krajích. Do června spustí 10 nových lokalit

Pařízek již minulý týden serveru DigiZone.cz prozradil, že TV Regio nabídne možnost připojování všem existujícím regionálním i lokálním televizím v České republice. Na rozdíl od Primy, která do konce minulého roku nabízela regionům časově velmi omezené vysílání, by ale regiony dostaly větší prostor než celostátní vysílání TV Regio. To by naopak zabralo zhruba jen jednu až dvě hodiny denně, přičemž by stavělo na zpravodajství nové dětské televize Pohoda, již chystá rovněž Pařízek s Železným.

ČTĚTE TAKÉ: Multiplex 4 chce do poloviny roku zdvojnásobit pokrytí na 52% populace

Podle Pařízka mají regionální televize dokonce možnost do celostátní TV Regio vlastnicky vstoupit. Stanice však zatím nemá vysílací licenci a není jasné, která společnost ji bude provozovat. V úvahu připadá například firma Pohoda Top Media, jejímiž vlastníky jsou rovněž Pařízek s Železným a která bude zřejmě plnit i roli servisní organizace chystané televize Pohoda. Jak v této firmě, tak v operátorovi multiplexu 4, má bývalý šéf Novy Železný jen menšinové podíly (v Digital Broadcasting 24 procent a v Pohoda Top Media 34 procent).

Marketing Meeting balicek

NAPSALI JSME: Česká televize jedná o zařazení dětského kanálu ČT 3 do multiplexu 4

Televize Regio ale bude muset hned ze začátku řešit jeden problém: internetovou doménu www.tvregio.cz totiž od roku 2008 vlastní někdejší ředitelka děčínské TV Lyra Jana Víchová. Lyra dříve patřila mezi regionální televize vlastněné televizí Prima, dokonce se přejmenovala na R1 Lyra. Prima se ale v loňském roce rozhodla její provoz ukončit.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).