Hlavní navigace

Vladimír Železný: Nové Televizní noviny jsou velkou chybou Novy

16. 10. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
16. 10. 2007

Nové studio Televizních novin a celkový vizuální styl hlavní zpravodajské relace televize Nova jsou velkým omylem a obrovskou chybou. V Press klubu na Frekvenci 1 to řekl bývalý generální ředitel Novy, europoslanec Vladimír Železný. Pořad moderoval bývalý šéfreportér zpravodajství Novy Jan Tuna, který musel televizi podobně jako Železný opustit a nyní působí jako redaktor zpravodajství na Primě.

Je tam spousta věcí, které jsem důrazně kladl na srdce, aby se nikdy na obrazovce neobjevily a skoro všechny se jim tam povedly nacpat do jednoho jediného formátu. To je opravdu špatná vizitka pro mě jako pro učitele. Jsou-li tam ještě mí žáci, pak měli vědět, že to takhle nemůže vypadat, komentoval Železný novou podobu Televizních novin. Konkrétní výtky ale odmítl říci, protože „nechce nikomu radit zadarmo“.

Jedinou výjimku učinil Železný v případě velké plazmové obrazovky za moderátory Televizních novin, která je podle něj kontraproduktivní. Hýbací obrázky za moderátory, kteří vlastně mizejí, úplně dokonale zmizí, zpravodajství je o lidech, o tom, co vám vyprávějí oni a ne o tom, co bliká za nimi, řekl. Železný také prohlásil, že současné televize přicházejí o diváky, protože „zpychly“ a chovají se, jako by měly všechno jisté.

MM socky3

Protože zjistily, že když poruší některé základní normy, některá základní pravidla, tak se jakoby zdánlivě dlouho nic neděje. Divák je velmi trpělivý, velmi dlouho vydrží, ale pak když se jednou odklopí, tak už se odklopí hodně natrvalo a zas to trvá hrozně dlouho a je to hrozně obtížné si ho obrátit zpátky, uvedl bývalý šéf Novy. Moderátorovi také prozradil, že doma má na dálkovém ovladači uložený na pozici jedna dokumentární kanál Animal Planet a nedávno hodinu sledoval pořad Americn Choper o lidech, co si ve Spojených státech sami staví motorky.

Vladimír Železný rovněž vyloučil, že by se objevil jako ředitel v některé z chystaných digitálních televizí. Všechny už jsou rozdané, dodal. Návrat do televize neplánuje ani v budoucnu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.