Hlavní navigace

Potvrzeno: Vladimír Železný od 1. listopadu šéfem TV Barrandov

23. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vladimír Železný
AKTUALIZOVÁNO – Televize má změnu oznámit příští týden. Bývalý šéf Novy se naposledy podílel na projektu oživení celoplošného multiplexu 4 a plnoformátové televize Pohoda.

Novým generálním ředitelem televize Barrandov se stane Vladimír Železný, zakladatel a první ředitel nejsledovanější české televize Nova. Serveru DigiZone.cz to potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů, které mají blízko k TV Barrandov. Sama televize se k informaci odmítla vyjádřit. „Tuto otázku ponecháme bez komentáře,“ sdělila Petra Hrušová z oddělení marketingu a PR. Později odpoledne ale jmenování Železného potvrdila mediální agentura Médea, která má stejného vlastníka jako TV Barrandov, podnikatele Jaromíra Soukupa. Ten je nynějším generálním ředitelem TV Barrandov.

K TÉMATU: TV Barrandov povede přímo Jaromír Soukup, šéfem techniky Roman Bradáč

KL24

Železný se má do čela TV Barrandov postavit 1. listopadu. „Vracím se ke své profesní lásce. Televize se u nás mezitím příliš neproměnily, ale svět kolem ano. A tak je to výzva. Chci pomoci přeskočit první laťku k úspěchu, a tou je desetiprocentní divácký podíl,“ citoval jej zpravodajský server iHNed.cz. Televize má změnu oficiálně oznámit až příští týden, podle prvotní informace se tak mělo stát již tento čtvrtek. Nynější ředitel Barrandova Soukup televizi vede od letošního června. Od stejné doby je výkonnou ředitelkou stanice Marcela Hrdá. Barrandov vystřídal od loňského června, kdy byla odvolána první generální ředitelka Janka Vozárová, celkem čtyři šéfy.

Vladimír Železný se do televizního byznysu vrátil již loni v únoru, kdy získal podíly ve společnostech provozujících celoplošný televizní multiplex 4 a televizi Pohoda. Obě firmy majoritně ovládá Radim Pařízek. Z multiplexu 4 se musel Železný brzy stáhnout na nátlak televize Nova, která chtěla do této sítě umístit nové tematické kanály (Fanda, Smíchov a Telka), ale odmítala tak učinit, pokud by za sítí stál právě Železný. U televize Pohoda, která se letos přejmenovala na Relax a spustila druhý kanál Rebel, si ponechal menšinový podíl v servisní společnosti Pohoda Top Media.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).