Hlavní navigace

Vlámsko chce analog vypnout na konci roku, belgický regulátor s tím nesouhlasí

4. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
4. 3. 2008

Rozdělení Belgie na Vlámsko a Valonsko se projevuje také v oblasti digitalizace televizního vysílání. V únoru letošního roku oznámil vlámský veřejnoprávní vysilatel VRT záměr prodat televizní věž a síť vysílačů soukromé společnosti. Tím učiní další krok v procesu digitalizace televizního vysílání.

VRT musí vysílače prodat, aby v rámci digitálního zemského vysílání mohly vysílací frekvence získat i soukromé společnosti. Vlámsko chce přechod na digitální vysílání dokončit koncem letošního roku. To se ale nelíbí belgickému národními regulačnímu úřadu.

Belgický národní telekomunikační regulátor BIPT totiž považuje plán vypnutí analogového televizního vysílání vlámského vysilatele VRT za neplatný a nezávazný. Regulační úřad se proto v této věci obrátil na Nejvyšší soud, aby vypnutí analogového vysílání vysilatel VRT prohlásil za neplatné.

ebf - partner 1

Jak spor dopadne, není zatím jasné. Regulace televizního vysílání odpovídá rozdělení země, vlámská i valonská vláda řídí vysílání ve své části Belgie. O distribuci frekvencí ale rozhoduje celonárodní regulační úřad BIPT. Pokud by soud dal za pravdu regulačnímu úřadu, znamenalo by to pro Vlámsko odložení vypnutí analogového televizního vysílání až na dobu, kdy bude na změnu připraveno i Valonsko.

Zdroj: Broadband TV News

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).