Hlavní navigace

Vlastník Novy spustí ženám v Rumunsku nový kanál Acasa Gold

27. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 3. 2012

Společnost Central European Media Enterprises (CME), která v České republice vlastní kanály Nova, Nova Cinema, Nova Sport a MTV Czech, bude v Rumunsku provozovat novou televizní stanici Acasa Gold. Program bude určen především pro ženy ve věku od 15 do 49 let, ovšem primárně se bude věnovat divačkám starším 35 let. Lákat je bude především na romantické seriály a telenovely.

ebf - tip do článku - debata

ČTĚTE TAKÉ: Šéf CME Sarbu skutečně dotuje prodejem akcií své další podnikatelské aktivity

Důvodem ke spuštění nového kanálu byl průzkum, který si CME nechala na tamním trhu udělat renomovanou agenturou GfK. Ta zjistila, že 90 % divaček právě ve věku 15 až 49 let sleduje takzvané soap opery, tedy telenovely. Přesto, že poptávka po těchto typech pořadů je v zemi velká, doposud existoval v Rumunsku pouze jediný kanál, který přináší tyto pořady ve větším množství. Je jím sesterská Acasa TV. Ve vysílání Acasa Gold nebudou chybět také některé dnes již klasické telenovely, jako jsou například Divoký anděl nebo Rosalinda. CME už v Rumunsku provozuje stanice Pro TV, Acasa TV, Pro Cinema, Pro TV International, Pro TV Chisinau, Sport.ro a MTV Romania.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).