Hlavní navigace

Vlastník satelitní Astry prochází krizí s obrovským ziskem

27. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 10. 2009

Síť satelitních operátorů SES, jejíž součástí je také Astra, zveřejnila koncem minulého týdne výsledky svého hospodaření, ze kterých vyplývá, že se jí dařilo ve třetím kvartále letošního roku nadmíru dobře. Zatímco vysílací společnosti a provozovatelé televizních stanic se musí smířit s klesajícím zisky, SES je na tom naopak. Např. čistý zisk před zdaněním (EBITDA) činil 832.9 milionu euro.

Skupině se také zvýšil provozní zisk, a to o téměř 6 % na 507,8 milionů euro. SES vidí pozitivně i vyhlídky do dalšího roku. Očekává především další růst. Čtenáře DigiZone.cz budou ale zajímat jistě výsledky této sítě především v Evropě, kde operuje právě společnost SES Astra. Zde se podařilo především podepsat smlouvu s mediálním domem ProSiebenSat.1, a to na provoz tří HDTV kanálů v platformě HD+ pro německý trh. Start je naplánován na začátek roku 2010. Konkurenční RTL a VOX zde začnou vysílat již příští měsíc.

UXD

Svou nabídku HDTV programů rozšířila také platforma Canal Digitaal, a to na stále populárnější pozici 23,5 st. východně, kde např. parkují i balíky kanálů CS Link a Skylink. Polská veřejnoprávní televize pak spustila svou národní satelitní platformu a rozšířila smlouvu pro využití dvou transpondérů (frekvencí) na hlavní pozici 19,2 st. východně. Pro svou internetovou službu Astra2Connect společnost získala v poslední době více než 50 tisíc zákazníků a díky smlouvě s Intersat Africa se jí podařilo expandovat také na tento kontinent, kde své služby začne nabízet od ledna.

DOKUMENT: Výsledky hospodáření SES za Q3 2009 (PDF, 72 kB)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.