Hlavní navigace

Vodafone 360 přinese i dva speciální komunikátory s LiMo

25. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nadnárodní mobilní operátor Vodafone představil novou komunikační platformu Vodafone 360, ke které se váží i dva nové komunikátory. Hned na úvod se ale sluší říci, že český Vodafone novinku v dohledné době nenabídne. V České republice se pokusí prosadit se službou Vodafone Park, která je však v nižší váhové kategorii. Vodafone 360 chce propojit komunikaci napříč moderními online prostředky včetně komunitních serverů a instant-messagingových sítí tak, aby uživatel nemusel obcházet jednotlivé…

Nadnárodní mobilní operátor Vodafone představil novou komunikační platformu Vodafone 360, ke které se váží i dva nové komunikátory. Hned na úvod se ale sluší říci, že český Vodafone novinku v dohledné době nenabídne. V České republice se pokusí prosadit se službou Vodafone Park, která je však v nižší váhové kategorii. Vodafone 360 chce propojit komunikaci napříč moderními online prostředky včetně komunitních serverů a instant-messagingových sítí tak, aby uživatel nemusel obcházet jednotlivé služby, ale veškerou komunikaci a sdílená data měl na jednom místě. Výhodou má být už třeba synchronizace kontaktů v jednotlivých službách. Počítá se také s automatickou bezdrátovou synchronizací zpráv, fotek a hudby mezi mobilem a počítačem (Windows a Mac).

Právě kvůli službě Vodafone 360 byly představeny dva komunikátory s linuxovou platformou LiMo. Vodafone je sice uvede pod svou značkou jako Vodafone 360 H1 a Vodafone 360 M1, ale jejich výrobcem bude Samsung. Oba komunikátory nabídnou poměrně velký dotykový displej (OLED 3,5" resp. TFT 3,2"), pětimegapixelový vestavěný fotoaparát, datové přenosy přes HSDPA a WiFi, GPS navigaci s možností sdílení informací o poloze či podporu pro Bluetooth 2.0. Vodafone 360 H1 bude disponovat interní pamětí o kapacitě 16 GB, což je dost právě i pro uchovávání hudby. (Mobile Burn)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.