Hlavní navigace

Vodafone hlásí strmý nárůst prodeje smartphonů

20. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Analytická společnost Garner v létě přišla s předpovědí, že letos bude u nás prodáno 500 000 až 550 000 chytrých mobilů, přičemž celkem se má v České republice prodat 3,76 milionů mobilů. V tomto kontextu stojí za pozornost čerstvá statistika, kterou se pochlubil Vodafone. Podle tohoto mobilního operátora tuzemské prodeje chytrých telefonů strmě rostou. Zatímco ještě na začátku roku byl jeden z deseti prodaných telefonů u Vodafone chytrý, tzv. smartphone, na konci léta to byly již dva z pěti,…

Analytická společnost Garner v létě přišla s předpovědí, že letos bude u nás prodáno 500 000 až 550 000 chytrých mobilů, přičemž celkem se má v České republice prodat 3,76 milionů mobilů. V tomto kontextu stojí za pozornost čerstvá statistika, kterou se pochlubil Vodafone.

Podle tohoto mobilního operátora tuzemské prodeje chytrých telefonů strmě rostou. Zatímco ještě na začátku roku byl jeden z deseti prodaných telefonů u Vodafone chytrý, tzv. smartphone, na konci léta to byly již dva z pěti, uvedl Vodafone.

Překvapením zřejmě nebude, že nejoblíbenější mezi smartphony jsou vedle iPhonů mobily vybavené systémy Symbian a Android. Letos v září se však poprvé v historii u Vodafonu prodalo více telefonů s operačním systémem Android, než se systémem Symbian. Android a Symbian jsou operačním systémem na 80 procentech všech u Vodafonu prodaných amartphonů. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).