Hlavní navigace

Vodafone již nabízí připojení přes CDMA od U:fona

Jiří Macich ml.

Vodafone od dnešního dne oficiálně poskytuje zákazníkům rozšíření 3G pokrytí na cca 80 procent české populace. Vtip je ale v tom, že nejde jen o jeho vlastní budovanou UMTS síť, ale také o CDMA síť společnosti MobilKom poskytující služby pod značkou U:fon. O této chystané spolupráci se ví již několik měsíců. Vodafone pokrývá svou UMTS sítí jen 30 procent populace. K masivnímu rozšíření 3G pokrytí tak dochází díky CDMA síti. Uživatelé mobilů si osmdesátiprocentního pokrytí neužijí. Vodafone však…

Vodafone od dnešního dne oficiálně poskytuje zákazníkům rozšíření 3G pokrytí na cca 80 procent české populace. Vtip je ale v tom, že nejde jen o jeho vlastní budovanou UMTS síť, ale také o CDMA síť společnosti MobilKom poskytující služby pod značkou U:fon. O této chystané spolupráci se ví již několik měsíců. Vodafone pokrývá svou UMTS sítí jen 30 procent populace. K masivnímu rozšíření 3G pokrytí tak dochází díky CDMA síti. Uživatelé mobilů si osmdesátiprocen­tního pokrytí neužijí. Vodafone však nabízí hybridní modem za dotovanou cenu 77 korun.

Přístup do CDMA sítě je nyní součástí standardního datového tarifu Připojení na stálo za 525 korun měsíčně (nezměněná cena), který je dostupný jak tarifním zákazníkům, tak zákazníkům s předplacenou kartou. Jeho FUP počítá s datovým limitem 3 GB na měsíc. Ještě do konce tohoto roku ale Vodafone chystá uvést vyšší datový tarif s benevolentnějším datovým limitem. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
29. 9. 2010 16:12
P2010 (neregistrovaný)
pohrbiva (konecne !) vsechny tyhle ceske paskvilni reseni. Na vine je samozrejme i CTU, ktery neodebral operatorum prakticky temer deset let nevyuzivane 3G licence. Proc jinde na svete mohou fungovat normalni veci, jen tady se musi bastlit silenosti a k tomu jeste za silene penize ?
14. 6. 2011 13:23
pavlix (neregistrovaný)

Mno, až u:fon vyřídí (jakkoli) reklamaci starou cca tři roky, která má být vyřízená do 30 dnů, tak se o tom můžeme bavit.