Hlavní navigace

Vojáci čelili kyberútoku, některé weby ministerstva ozdobili pochodující tučňáci

30. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Několik webů ministerstva obrany dnes nad ránem vyřadili z provozu hackeři. Podle armádních specialistů přišel útok pravděpodobně z Maroka.

Některé weby ministerstva obrany jsou od dnešních brzkých ranních hodin mimo provoz. Na doménách třetího řádu mají své prezentace například základna dopravního letectva v pražských Kbelích (www.zdl.army.cz) či odbor pro nakládání s nepotřebným majetkem (www.onnm.army.cz). Oznámení Nedostupnost webovych stranek je zpusobena technickou zavadou. Omlouvame se za zpusobene komplikace. visí také na webu www.veterani.army.cz, který obsahuje informace pro válečné veterány.

MIF22_Early

Nefunkční web odbor pro nakládání s nepotřebným majetkem.

Nefunkční web odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem.

Podle serveru Lidovky.cz může za nedostupnost stránek hackerský útok, ke kterému došlo v noci na dnešek. Na některých webech se po útoku místo standardní prezentace objevila černá plocha s pochodujícími tučňáky. Server Lidovky.cz uvedl, že armádní specialisté pro oblast kybernetické bezpečnosti zjistili, že útok provedla nejspíše skupina hackerů z Maroka. Vojáci v současné době průběh útoku analyzují a jednotlivé domény budou postupně zprovozňovat. 

Zdroj: Lidovky.cz

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.