Hlavní navigace

Vojáci čelili kyberútoku, některé weby ministerstva ozdobili pochodující tučňáci

Martin Vyleťal

Několik webů ministerstva obrany dnes nad ránem vyřadili z provozu hackeři. Podle armádních specialistů přišel útok pravděpodobně z Maroka.

Doba čtení: 1 minuta

Některé weby ministerstva obrany jsou od dnešních brzkých ranních hodin mimo provoz. Na doménách třetího řádu mají své prezentace například základna dopravního letectva v pražských Kbelích (www.zdl.army.cz) či odbor pro nakládání s nepotřebným majetkem (www.onnm.army.cz). Oznámení Nedostupnost webovych stranek je zpusobena technickou zavadou. Omlouvame se za zpusobene komplikace. visí také na webu www.veterani.army.cz, který obsahuje informace pro válečné veterány.

KL2018 Tip nominace

Nefunkční web odbor pro nakládání s nepotřebným majetkem.

Nefunkční web odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem.

Podle serveru Lidovky.cz může za nedostupnost stránek hackerský útok, ke kterému došlo v noci na dnešek. Na některých webech se po útoku místo standardní prezentace objevila černá plocha s pochodujícími tučňáky. Server Lidovky.cz uvedl, že armádní specialisté pro oblast kybernetické bezpečnosti zjistili, že útok provedla nejspíše skupina hackerů z Maroka. Vojáci v současné době průběh útoku analyzují a jednotlivé domény budou postupně zprovozňovat. 

Zdroj: Lidovky.cz

Našli jste v článku chybu?