Hlavní navigace

Volba šéfa České televize začíná dnes ve 12:00. Na DigiZone.cz živý online

21. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 9. 2011

Úderem dnešního poledne začne na Kavčích horách v Praze veřejné zasedání Rady České televize, na němž by měl být zvolen nový generální ředitel tohoto veřejnoprávního média. Radní nejprve naplánovali veřejná slyšení se všemi pěti finalisty konkurzu, která začnou ve 12:30 a budou sestávat z desetiminutového proslovu každého kandidáta, na který navážou otázky radních. Na ty si Rada ČT vymezila maximálně 30 minut u každého z finalistů.

K TÉMATU: Vizitky a projekty pěti finalistů konkurzu + Exkluzivní rozhovory DigiZone.cz s kandidáty

MM socky3

Teprve po veřejném slyšení nastane samotný proces volby, v němž radní nejprve vyberou dvojici „superfinalistů“ a z ní pak budou volit samotného generálního ředitele. Do dnešní finálové volby postoupili výkonný ředitel zpravodajského kanálu ČT 24 Roman Bradáč, bývalý generální ředitel televize Nova Petr Dvořák, bývalý výkonný ředitel hudební televize Óčko Hynek Chudárek, bývalý marketingový ředitel televize Prima a pražského dopravního podniku Jan Svoboda a prezident Česko-německé obchodní a průmyslové komory Radomír Šimek.

Server DigiZone.cz bude volbu ředitele ČT sledovat přímo na místě a zprostředkuje z ní online zpravodajství formou mimořádného odpoledního článku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.