Hlavní navigace

Volné ITV1 HD ze satelitu změnilo logo a zvýšilo počet pořadů v HD

27. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

27. 11. 2009

Britský komerční kanál ITV1 ve své verzi ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), který je šířen nekódovaně prostřednictvím satelitu Astra 28,2 st. východně a mohou ho sledovat s parabolou běžných rozměrů také diváci v České republice, změnil své logo. V době, kdy není dostupný materiál ve formátu HDTV, už se nevysílá bílé logo a informace o nedostupnosti služby.

Identifikační značka stanice dostala modernější podobu a oznam nyní upozorňuje diváky na to, že tento program není na ITV1 HD dostupný. To je zásadní změna oproti původnímu stavu, kdy kanál vystupoval jako ITV HD, a to přesto, že signál byl stejně streamem prvního programu této komerční televize. Do budoucna totiž plánuje ITV navýšení počtu pořadů v HDTV, k čemuž však dochází už nyní. Dříve bylo možné na tomto programu vidět např. jeden pořad za dva dny, nyní jsou to i tři denně.

KL22_nominace

Přehled všech pořadů ve vysokém rozlišení najdou zájemci zde.Nové logo ITV1 HD a podoba oznamu pro diváky v době nevysílání. Foto: autor

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.