Hlavní navigace

Voyo neinspiruje jenom Primu, vlastní videopůjčovnu chystá i Barrandov

24. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
24. 1. 2012

Vlastní internetovou videopůjčovnu filmů a seriálů, která bude podobná službě Voyo.cz od televize Nova, letos spustí vedle Primy familytelevize Barrandov. Na rozdíl od Primy si ale tuto novinku nechává až na podzim. Serveru DigiZone.cz to řekl programový ředitel Barrandova Janis Sidovský. Určitě o tom přemýšlíme, ale není to úplně jednoduché z hlediska autorských práv. Ale od podzimu to chceme zkusit, řekl.

K TÉMATU: Prima Play, nová internetová videotéka od Primy, už má svoje logo

Televize Barrandov měla podle Sidovského už na začátku svého vysílání nabídku od internetové televize Stream.cz, aby si u ní zřídila vlastní kanál s archivem původních pořadů. Nezdálo se nám to ale natolik výhodné, abychom měli svoje pořady i někde jinde. Chtěli jsme je mít jenom u sebe, aby si diváci zvykli chodit na barrandovský web, vysvětlil. Teď se situace mění a probíhají už určitá jednání, která by měla letos v září vyústit v něco nového, dodal Sidovský.

ROZHOVOR: Letos chceme mít 100 tisíc předplatitelů Voyo.cz, říká šéf internetu televize Nova

První televizí, která v Česku spustila vlastní videoportál s archivem pořadů, byla Česká televize. Vedle dnešního iVysílání.cz chvíli provozovala i placenou videopůjčovnu filmů, ale protože byla ztrátová, poměrně brzy ji uzavřela. Předloni pak odstartovalo Voyo.cz od televize Nova, které na sklonku loňského roku přešlo od plateb za jednotlivé snímky na měsíční paušál. V březnu spustí svoji videotéku Prima family pod názvem PrimaPlay, podobnou službu HBO GO nyní zavádí v Česku placený filmový kanál HBO.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Videopůjčovna Topfun chystá „kabelovku“ pro každého a vlastní televizi

Nejstarší placenou internetovou videopůjčovnou v Česku je ale Topfun.cz. Její majitel vlastní slovenskou televizi Joj a v Česku provozoval zpravodajský kanál Z1, který ukončil vysílání přesně před rokem – v lednu 2011.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).