Hlavní navigace

Voyo překvapivě nově pro iPhone a iPod Touch, Viera Cast stále se starou verzí aplikace

31. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Video-on-demand služba Voyo, jejíž česká mutace spadá do internetových projektů televize Nova, se překvapivě dočkala aplikace pro iPhone a iPod Touch, jejíž příprava nebyla dopředu avizována. Aplikace je k dispozici v AppStore. Podporovány jsou konkrétně iPhone 4, iPhone 4S a přehrávač iPhone Touch ve třetí nebo čtvrté generaci s iOS 5 nebo pozdější verzí.

Video-on-demand služba Voyo, jejíž česká mutace spadá do internetových projektů televize Nova, se překvapivě dočkala aplikace pro iPhone a iPod Touch, jejíž příprava nebyla dopředu avizována. Aplikace je k dispozici v AppStore. Podporovány jsou konkrétně iPhone 4, iPhone 4S a přehrávač iPhone Touch ve třetí nebo čtvrté generaci s iOS 5 nebo pozdější verzí.

Voyo tedy nyní kompletně podporuje všechny typy zařízení s platformou iOS společnosti Apple. Aplikace pro tablet iPad vyšla s několikaměsíčním zpožděním oproti původnímu plánu letos v červenci. Již během jara měla vyjít také aplikace pro Android, ale máme posledního srpna a aplikace stále nikde. Nova již nechce potvrdit ani dodatečně přislíbený termín uvedení aplikace, kterým je běžící třetí čtvrtletí tohoto roku.

Několik našich čtenářů z řad majitelů chytré černé elektroniky značky Panasonic se starší chytrou platformou Viera Cast se s námi podělilo o zkušenost, že pro ně nová verze aplikace Voyo stále není k dispozici, přestože byla avizována již počátkem srpna. Tuto zkušenost můžeme na základě vlastních testů potvrdit.

MM AI

I na našem testovacím Blu-ray přehrávači s funkcí Viera Cast (předchůdce služby Viera Connect) je k dispozici jen původní verze aplikace, která sice umožňuje bezplatný přístup do archivu pořadů (což nová verze již nenabídne), ale chybí jí rozšířený obsah jako je přístup k filmům za předplatné anebo sledování sportovních přenosů z nového kanálu Fanda a placeného kanálu Nova Sport.

Uvedeny stále nebyly ani aplikace pro chytré televizory Samsung a LG a další černou elektroniku těchto korejských výrobců, které jsou již delší dobu slibovány. Televize Nova je dlouhodobě ohledně podpory nových platforem tajnůstkářská. Universální odpovědí je, že na podpoře nových platforem pracuje, ale konkrétní termíny, kdy by se abonenti mohli dočkat podpory dalších zařízení, už televize nesděluje.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).