Hlavní navigace

Vrbno pod Pradědem zaplatí rekonstrukce STA z městské pokladny

Sdílet

Obyvatelé Vrbna pod Pradědem nebudou muset přispívat na úpravy společných televizních antén (STA), spojené s přechodem na digitální vysílání. Podle Týdeníku Bruntálský Region veškeré úpravy zaplatí město ze svého. Na obecních domech nechá radnice instalovat hybridní STA pro příjem zemské i satelitní digitální televize, přičemž zájemci o vyšší programovou nabídku si budou moci dokoupit dekódovací karty k placeným programům.

TIP: Jak upravit společnou televizní anténu pro příjem digitální televize?

Tipli listopad2

Změnou projdou postupně obydlí na náměstí Sv. Michala a Palackého ulice, ulice Sadová, Husova, sídliště Ve Svahu, ulice Bezručova, Nové doby, Krejčího a nakonec Železná 68. Práce mají skončit koncem roku, informoval týdeník. Vypínání analogového vysílání v této oblasti dojde již letos v září, kdy se na Pradědu odmlčí program ČT 2. Další dvě televize, ČT 1 a Nova, přestanou z Pradědu analogově vysílat v červnu 2012. Prima odtud analogově nevysílá.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) by ale rád vypínání analogového televizního vysílání urychlil. Stihnout by se podle něj mělo do 11. listopadu příštího roku.