Hlavní navigace

Všechny prezentace z konference Televizní digitalizace 2.0 jsou dostupné online

 Autor: Taktiq
UVNITŘ FOTOGALERIE – Agentura Taktiq, která spolu s ministerstvem průmyslu a obchodu akci uspořádala, zveřejnila na svém webu prezentace předášejících.
Jan Brychta 15. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zájemci najdou na webu agentury Taktiq věnovanému včerejší konferenci prezentace všech jejích řečníků. První blok se věnoval jízdnímu řádu samotného přechodu. Pavel Dvořák z expertní skupiny ministerstva se ve své přednášce věnoval strategii rozvoje zemského televizního vysílání, následující Martin Gebauer, generální ředitel Českých Radiokomunikací, se věnoval otázce včasného přechodu na DVB-T2 jako platformy pro zajištění televizního příjmu šedesáti procent českých domácností.

Jednatel společnosti Digital Broadcasting Radim Pařízek se věnoval budoucnosti terestrické platformy a hlavně otázce budoucího konkurenčního prostředí po přechodu na vysílací standard DVB-T2. Vedoucí projektové kanceláře České televize Pavel Hanuš definoval roli České televize při rozvoji pozemního digitálního vysílání v České republice.

Druhý blok se věnoval pohledu diváků. Tereza Šimečková z výzkumné společnosti Nielsen Admosphere, která mimo zajišťuje peoplemetrové měření televizní sledovanosti pro Asociaci televizních organizací, prezentovala výsledky průzkumů sledujících změny související s přechodem na DVB-T, vybavenost českých domácností televizory a  očekávání českých diváků od chystaného vysílání v DVB-T2.

MIF mobilni aplikace

Ředitel regulace Českých Radiokomunikací Marcel Procházka svou přednášku příznačně definoval tezí, podle které musí divák vědět, kdy a proč by měl investovat do nové televize. Libor Bauer ze Samsungu se pokusil odpovědět na otázku, co přinese přechod na DVBT-2 koncovým uživatelům televizorů Samsung.

Tomáš Krátký ze společnosti Euronics odprezentoval přehled televizorů vybavených technologií podporující DVB-T2 s kodekem H.265/HEVC. Technický ředitel České televize Ivo Ferkl se ve své přednášce pokusil představit zkušenosti ze zahájení vysílání ve standardu DVB-T2 v sousedním Německu.